ورزشکاران مازندرانی تاکنون 8 سهمیه المپیک و پارالمپیک را کسب کردند

معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان مازندران از کسب هشت سهمیه المپیک و پارا المپیک در استان خبرداد.

معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان مازندران از کسب هشت سهمیه المپیک و پارا المپیک در استان خبرداد.

به گزارش حرف، حسین دلیری افزود: درخصوص وضعیت ورزش قهرمانی مازندران در سال گذشته و مهمترین برنامه های سال جاری گفت : رشد 13 درصدی ورزشکاران سازمان یافته استان و رسیدن به عدد 196740 نفر بیمه شده ورزشی در سال گذشته نویدبخش ظهور استعدادهای جدید در رشته های مختلف ورزشی است و البته برنامه ریزی ها به سمت و سویی است که در سال جاری نیزشاهد رشد مستمر ورزشکاران سازمان یافته مازندران باشیم.

وی افزود: کسب 320 مدال (130 مدال طلا، 87 نقره و 103 برنز) توسط ورزشکاران مازندرانی در میادین برون مرزی و رشد 36 درصدی در این حوزه نیز خبر خوب ورزش قهرمانی استان در سال 1402 بود و با برنامه ریزی های صورت گرفته مسیر قهرمانی ورزشکاران مازندرانی در سال جاری نیز روشن تر خواهد بود.

دلیری برگزاری مسابقات مهم ورزشی در مازندران را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت؛ میزبانی 6 رویداد بین المللی در رشته های کشتی و کاراته و همچنین میزبانی 68  اردوی تیم ملی در رشته های مختلف ورزشی موید ظرفیت بالای این استان در ورزش قهرمانی است.

وی گفت : سال گذشته 558 ورزشکار مازندرانی عضو تیم های ملی بودند که در این زمینه نیز شاهد رشد 120 درصدی بوده ایم و مهمتر اینکه 60 درصد ورزشکاران مازندرانی عضو در تیم های ملی موفق به کسب مدال شده اند. و می توان گفت نقطه برجسته افتخارات ملی پوشان مازندرانی، کسب 18 مدال در بازی های آسیایی و 7 مدال در بازی های پارآسیایی هانگژو بوده است.

دلیری برگزاری مراسم تجلیل از مدال آوران باز ی های آسیایی و پارآسیایی هانگژو، برگزاری نمایشگاه تخصصی ورزش  و برگزاری نشست هیات های ورزشی با استاندار مازندران را از برنامه های مهم سال گذشته دانست.

معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان مازندران با اشاره به اهمیت ساماندهی هیات های ورزشی استان و شهرستان در راستای برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت گفت : در سال گذشته 18 مجمع انتخاباتی رشته های مختلف ورزشی در استان برگزار شد و بر اساس سیاست های کلی دستگاه ورزش و جوانان، هیات های ورزشی ملزم به تدوین برنامه عملیاتی در سال 1403 شدند.

حسین دلیری برگزاری کلاس ها و دوره های مختلف در جهت ارتقای دانش مربیان و داوران را در توسعه ورزش قهرمانی موثر دانست و بیان داشت؛ طبق برنامه ریزی های صورت گرفته همه رشته های ورزشی بصورت فصلی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت تا نقاط ضعف و قوت شناسایی گردد.

وی با اشاره باینکه مهمترین برنامه سال جاری حضور ملی پوشان مازندرانی در مسابقات المپیک و پارالمپیک پاریس است افزود؛ تا کنون ورزشکاران مازندرانی 5 سهمیه المپیک و 3 سهمیه پارالمپیک را کسب کردند و به عبارتی 25 درصد کل سهمیه های کسب شده محسوب می گردد که برای حضور کیفی ورزشکاران استان در این رویداد مهم ستاد برنامه ریزی مسابقات المپیک و پارالمپیک مازندران نیز تشکیل و برنامه ریزی هایی نیز صورت گرفت.

معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان مازندران همچنین گفت : با توجه به کاهش سهمیه برخی از رشته های ورزشی در المپیک پاریس، حفظ سهمیه کشتی که رشته اول ورزش مازندران است جای امیدواری دارد.

دلیری فعالیت 3 هزار باشگاه ورزشی در استان مازندران و رشد 19 درصدی در این حوزه را مورد اشاره قرار داد و افزود؛ در سال گذشته 910 مجوز تاسیس و تمدید و موافقت اصولی صادر گردید که در این شاخص نیز 22 درصد رشد صورت گرفت.

وی همچنین گفت : آغاز سال 1403 نیز با میزبانی از اردوی تیم های ملی در مازندران همراه بود و خبر قابل توجه اینکه 90 درصد ترکیب تیم ملی کشتی آزاد را کشتی گیران مازندرانی تشکیل دادند.