دولت ۵۳۰ میلیارد تومان در حوزه آب و فاضلاب بابل سرمایه گذاری کرد

رییس اداره آب و فاضلاب بابل گفت: دولت سیزدهم در تامین آب شرب سالم و گسترش شبکه فاضلاب بابل ۵۳۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است.

به گزارش حرف آنلاین ؛ مهدی حسن پور رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان بابل روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام اینکه ۵۷ طرح آبرسانی با محوریت چهار طرح شهری به همراه بهره مندی یکصد و ۳۲ روستا از آب آشامیدنی سالم از جمله طرح های سرمایه گذاری دولت در تامین آب شرب سالم برای شهروندان بابلی است، گفت : طرح های آبرسانی در بخش های مختلف ۶ گانه بابل در حال انجام بوده که اجرای آب رسانی در بخش بندپی شرقی با ۶ طرح با اعتبار یکصد و ۱۰ میلیارد تومان، بخش بندپی غربی به تعداد پنج طرح و با اعتبار ۵۱ میلیارد تومان و نیز در بخش مرکزی چهار طرح با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان از جمله این برنامه های در دست اجرا است.

وی افزود : در بابلکنار هفت طرح با اعتبار ۸۲ میلیارد تومان، در لاله آباد چهار طرح با اعتبار ۲۴ میلیارد تومان و نیز در بخش گتاب سه طرح با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان از جمله سرمایه گذاری هایی است که دولت سیزدهم برای بهره مندی شهروندان از آب شرب سالم در بابل سرمایه گذاری کرده است.

حسن پور یکی از طرح های مهم طرح آبرسانی را به ریگ چشمه بابلکنار دانست و اظهار کرد :  با توجه به وجود شیرابه و زباله در منطقه انجیلسی تعداد ۲۰ روستای بابلکنار با لوله گذاری ۱۷ کیلومتری و سرمایه گذاری حدود ۴۵ میلیارد تومانی از آب شرب سالم بهره مند خواهند شد.

رئیس اداره آب و فاضلاب بابل تصریح کرد : در حوزه جمع آوری فاضلاب شهری هم اقدامات ارزشمندی همانند اجرای شبکه های بحر ارم شرقی با اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی در دست اجرا است که یک جمعیت چهار هزار نفری محدوده خیابان طالقانی و بحر ارم را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی ادامه داد : ساخت چند ایستگاه پمپاژ فاضلاب همانند ایستگاه پمپاژ کاظم بیکی که شهرک اسلام، سادات محله، کوی امیرالمومنین (ع) و شهرک کاظم بیکی را با ۳۰ کیلومتر لوله گذاری با اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی تحت پوشش قرار می دهد.

حسن پور خاطرنشان کرد : با توجه به حجم گسترده سرمایه گذاری دولت در حوزه دستیابی به شهروندان به آب شرب سالم و پایدار تقاضای ما از شهروندان آن است که آب شرب را تنها برای مصارف خانگی استفاده کنند.

این مسئول یادآور شد : در بسیاری از مواقع شاهدیم که برخی از شهروندان آب شرب سالم که با زحمت به دست آنها می رسد در مصارفی همانند شست و شو و آبیاری باغات استفاده می کنند.

او اشاره کرد : با توجه به قرار گرفتن در فصل گرما و تابستان نوسانات برق زحمت رساندن آب سالم به شهروندان را برای ما مضاعف می کند و تنها در یکسال اخیر در یک بخش شهرستان بابل در بابلکنار ۱۷ موتور پمپ تعویض شد که قیمت هر کدام از ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان می باشد.

رئیس اداره آب و فاضلاب بابل گفت : سرقت دریچه های فلزی در سطح شهر بسیار برای مجموعه آب و فاضلاب و شهروندان خسارت آفرین می باشد و زمینه حوادث ناگوار را فراهم می کند.

وی بیان کرد: دریچه فلزی که آب و فاضلاب برای هر عدد ۱۰ تا ۱۵ میلیون هزینه می کند سارقان به کمترین قیمت زیر ۳۰۰ هزار تومان آن را به فروش می رسانند.