در دیدار نمایندگان مازندران با رئیس‌جمهور چه گذشت؟

رییس مجمع نمایندگان استان مازندران پس از پایان جلسه مجامع نمایندگان سه استان شمالی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حرف مازندران از برگزاری جلسه‌ای پنج ساعته خبر داد و هدف اصلی جلسه را بررسی و حل مشکلات اساسی این استان‌ها اعلام کرد‌ و گفت: خوشبختانه در مجموع نظر مثبت آیت الله رئیسی برای پیگیری مسائل […]

رییس مجمع نمایندگان استان مازندران پس از پایان جلسه مجامع نمایندگان سه استان شمالی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حرف مازندران از برگزاری جلسه‌ای پنج ساعته خبر داد و هدف اصلی جلسه را بررسی و حل مشکلات اساسی این استان‌ها اعلام کرد‌ و گفت: خوشبختانه در مجموع نظر مثبت آیت الله رئیسی برای پیگیری مسائل جلب شد.

غلامرضا شریعتی اندراتی با بیان اینکه این جلسه به ریاست آیت الله رئیسی و با حضور ۳۲ نماینده از سه استان؛ مازندران، گلستان و گیلان برگزار شد، افزود: ۱۲ نماینده از مازندران، ۱۰ نماینده گیلانی و ۷ نماینده از گلستان به بیان نکته نظرات خود پرداختند.

وی اضافه کرد: بحث مهم دیگر در این جلسه توجه به مهاجرت‌ها از سراسر کشور به استان‌های شمالی بود که قرار شد در این رابطه ستاد بررسی تشکیل شود.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران بیان کرد: در خصوص موضوع انتقال آب بین حوزه‌ای قرار شد کارشناسی مجدد صورت بگیرد، همچنین دولت قرار است در مورد طرح تنفس جنگل لایحه جدید بیاورد.

نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه اعلام کرد: درخواست سه مجمع برای مهار آب‌های تحت الارضی و کمک گرفتن از صندوق توسعه ملی نیز مورد موافقت قرار گرفت.

وی با اشاره به موضوع بودجه سال ۱۴۰۰ که نقشی مهمی در کنترل تورم و رسیدگی به اقشار محروم دارد، گفت: در این جلسه این بحث مورد بررسی قرار گفت و همچنین موضوع اعطای اختیار بیشتر به استانداران مورد موافقت قرار گرفت.

شریعتی با بیان اینکه در خصوص مازندران مسائل در حوزه‌های مختلف به سمع و نظر ریاست جمهور رسید، تصریح کرد: مشکلات باغداران و درخواست صادرات مرکبات مورد توجه آیت الله رییسی قرار گرفت و ایشان دستور پیگیری و رسیدگی را صادر کردند.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران ادامه داد: در ارتباط با بحث پسماند مقررشد مسئول مناسبی در این حوزه منصوب شود، بحث توجه به منطقه آزاد بندر امیرآباد و مولد‌سازی دارایی‌های که دولت در استان مازندران دارد، نیز مطرح شد.

این مسئول با بیان اینکه بحث آزادسازی سواحل مورد تاکید آیت الله رییسی بود، اذعان داشت: همچنین با احداث آزادراه سوادکوه_هفت تن ساری با هلف کاهش ترافیک موافقت شد.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص مشکلاتی و تعارضاتی که مردم با منابع طبیعی دارند موضوعاتی مطرح شد و مقرر شد کار کارشناسی در این بخش صورت بگیرد.

شریعتی در پایان اذعان داشت: تمامی مباحث مطرح شده توسط نمایندگان این سه استان شمالی جمع بندی و به معاونین رییس جمهور در حوزه‌های مختلف و وزرا ارجاع داده شد تا پیگیری شود.