«حسن یزدانی» اعتبار قاره کهن

کشتی قهرمانی آسیا – قزاقستان؛ آخرین روز از رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا با مصاف مدعیان پنج وزن دوم در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود. سی و چهارمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا در حالی امروز با برگزاری مسابقات اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم در برگزار می‌شود که مجید داستان، […]

کشتی قهرمانی آسیا – قزاقستان؛


آخرین روز از رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا با مصاف مدعیان پنج وزن دوم در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود.

سی و چهارمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا در حالی امروز با برگزاری مسابقات اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم در برگزار می‌شود که مجید داستان، مصطفی حسین خانی، حسن یزدانی، کامران قاسمی و امین طاهری به عنوان نمایندگان کشورمان به میدان خواهند رفت.

یکی از اتفاقات مهم پیکارهای امروز، حضور حسن یزدانی به عنوان قهرمان جهان و المپیک در مصاف با رقبا خواهد بود که قرار است پس از مدتها در یک میدان رسمی بین المللی ظاهر شود. مطمئناً حضور این ستاره کشتی جهان باعث اعتبار این دوره از رقابتهای آسیایی است. به هر حال پیش بینی می‌شود نتایج امروز رقابتهای قهرمانی آسیا نسبت به روز گذشته از نظر رنگ مدال‌ها بسیار متفاوت و مرغوب‌تر باشد.

بر این اساس، برنامه پیکارهای امروز آزادکاران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم مجید داستان پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف راویندر از هند می‌رود. در این وزن ۹ کشتی گیر شرکت کرده‌اند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم که ۱۳ کشتی گیر شرکت کرده‌اند، مصطفی حسین خانی در دور اول با اختیار نوروزاف از ازبکستان کشتی می‌گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد به مصاف برنده مبارزه میان سئونگ چول لی از کره و لو سنگاپور از می‌رود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۱۱ نفر حضور دارند، حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با هایاتو ایشیگورو از ژاپن کشتی می‌گیرد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم کامران قاسم پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به دیدار برنده کشتی میان ریوچی یامانکا از ژاپن و سانجیت از هند می‌رود. در این وزن ۹ نفر حضور دارند.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امین طاهری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با سارم از سوریه کشتی می‌گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده کشتی میان آیال لازاریف از قرقیزستان و دانگ هوان کیم از کره جنوبی می‌رود. در این وزن ۱۱ نفر حضور دارند.

روز گذشته نیز پنج آزادکار ایران در اوزان نخست به میدان رفتند که حاصل آن یک مدال طلا، ۲ مدال نقره و یک برنز بود. علی شعبانی در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت. علیرضا سرلک و علی سوادکوهی به ترتیب در اوزان ۵۷ و ۷۹ کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند و مرتضی قیاسی هم در وزن ۶۵ کیلوگرم به مدال برنز رسید.