بهره برداری از ۲۳ پروژه آبرسانی مازندران / تامین آب شرب پایدار ۳۰هزار خانوار

با بهره برداری از 23 پروژه آبرسانی مازندران، 30 هزار خانوار این استان از آب شرب پایدار و سالم برخوردار شدند.

به گزارش حرف آنلاین، پروژه های آبرسانی مازندران مورد توجه دولتمردان واقع شده و براساس اعلام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران، این ۲۳ پروژه به مناسبت هفته بسیج افتتاح شده است.

آنطور که روابط عمومی شرکت آبفا مازندران گزارش داده ، ۵۰ میلیارد تومان برای این ۲۳ پروژه بودجه صرف شده که ۱۶ مورد آن با مشارکت بنیاد برکت صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران نیز در این‌باره گفته که ضرورت تامین آب شرب سالم و پایدار در استان مازندران جدی است و رسیدگی به آن نیازمند اعتبارات بیشتری می باشد.

بهزاد برارزاده به برنامه وزارت نیرو در محرومیت زدایی ۱۰هزار روستا با اعتبار بیش از هفت هزار میلیارد تومان اشاره کرد و اظهار داشت: در ۱۶۱ روستای استان مازندران ۱۹ طرح مجتمع آبرسانی در حال ساخت است و برای ۳۵۰ روستا هم اعتبار درخواست شده است.

وی درباره پروژه های افتتاح شده به مناسب هفته بسیج نیز گفت: برای ۲۳ پروژه مدنظر، سه حلقه چاه حفر و یک حلقه نیز بازسازی شده، در پنج دهنه چشمه بهسازی صورت گرفته و ۹ مخزن ذخیره آب نیز احداث و دو ایستگاه پمپاژ آب نیز تجهیز شده است.

دو طرح آبرسانی مازندران در سوادکوه و نکا

برارزاده درباره پروژه آبرسانی گنبدان نکا نیز گفت: برای تامین آب شرب ۲۰۰ خانوار مناطق بالادست شهرستان نکا دو میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده است. به گفته وی، این طرح شامل دو دستگاه پمپ و تابلو برق، ساخت اتاقک و خط انتقال ۱۵۰ متری می باشد.

براساس اعلام مدیرعامل آبفا مازندران، مخزن ۵۰ مترمکعبی روستای شش رودبار سوادکوه نیز ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار دارد و پس از پایان احداث، ۳۵ خانوار این روستا از آن بهره مند خواهند شد.