بسته خبری پلیس مازندران| از انهدام باند سارقان تا کشف چوب قاچاق جنگلی

حرف آنلاین: فرماندهان انتظامي شهرستان‌های استان مازندران از کشفیات جدید خبر دادند و به جزییات جدیدی از دستگیری‌ها اشاره کردند.

سرهنگ “سید جلیل نبوی” در تشریح این خبرگفت: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی و باغات در شهرستان رامسر، موضوع در دستور کار ماموران پاسگاه سخت سر این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با یک سری اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه یک باند ۱۰ نفره سرقت را شناسایی و آنان را در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان رامسر با بیان اینکه متهمان در بازجویی به عمل آمده تاکنون به ۴ فقره سرقت در این شهرستان اعتراف کردند، اظهار داشت: این سارقان حرفه ای پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

سرهنگ نبوی به شهروندان توصیه کرد: ضمن توجه به هشدارهای انتظامی در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک موضوع را سریعاً با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

دستگیری سارقان سیم و کابل برق در بهشهر 

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر از دستگیری سارقان سیم های برق با ۱۱فقره سرقت در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “حسن عنایتی” در این خصوص بیان داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت سیم و کابل برق در شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: با تلاش های صورت گرفته و انجام تحقیقات لازم در این زمینه ۵ سارق حرفه ای شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر، تصریح کرد: متهمان ضمن اعتراف به ۱۱ فقره سرقت سیم کابل و برق با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ عنایتی در پایان در توصیه ای به شهروندان گفت: با اعلام به موقع اخبار و اطلاعات در مورد هرگونه مسئله امنیتی از طریق سامانه ۱۱۰، کلانتری و یا پاسگاه محل سکونت خود، پلیس را در ایجاد امنیتی پایدار یاری کنید.

دستگیری سارق اماکن خصوصی درآمل 

فرمانده انتظامی شهرستان آمل از دستگیری سارق داخل خودرو و سیم کابل و کشف ۲۳فقره سرقت در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “علی داداش تبار ” در بیان این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت داخل خودرو و سیم کابل، موضوع در دستور کار ماموران تخصصی قرار گرفت.

وی در ادامه گفت: در این راستا ماموران آگاهی این فرماندهی با انجام اقدامات پلیسی، سارق سابقه دار را شناسایی و پس از هماهنگی قضائی وی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل، خاطر نشان کرد: سارق دستگیر شده در بازجویی های فنی به ۲۳فقره سرقت اعتراف که پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

دستگیری عامل آتش سوزی خودروهای شهروندان رامسر 

فرمانده انتظامی شهرستان رامسر از دستگیری عامل آتش سوزی عمدی خودرو ی سه نفراز شهروندان رامسری خبر داد.

سرهنگ ” سید جلیل نبوی” در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت : در پی وقوع آتش سوزی سه دستگاه خودرو در شهر ستان رامسر، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی این شهرستان با انجام اقدامات اطلاعاتی و استفاده از شگردهای خاص پلیسی، متهم را شناسایی و پس از هماهنگی قضائی در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان رامسر ادامه داد: متهم در بازجویی های فنی و تخصصی توسط پلیس، به بزه انتسابی معترف که پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد.

کشف ۱۱ فقره سرقت اماکن خصوصی در بابلسر 

جانشین انتظامی شهرستان بابلسر از کشف ۱۱فقره سرقت اماکن خصوصی پس ازدستگیری یک سارق حرفه ای و یک مالخر خبر داد.

سرهنگ ذکریا محمودی در تشریح این خبر، بیان داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی در شهرستان بابلسر، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: ماموران انتظامی بخش بهنمیر با تحقیقات فنی و پلیسی یک سارق و یک مالخر را شناسایی و پس از هماهنگی قضائی آنان را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

جانشین انتظامی شهرستان بابلسر ادامه داد: متهمان دستگیر شده که نخست منکر هرگونه ارتکاب جرمی بودند، در بازجویی های فنی و تخصصی و مواجه با ادله و مستندات پلیس به ۱۱ فقره سرقت اماکن خصوصی اعتراف کردند.

کشف ۲تن چوب جنگلی قاچاق درگلوگاه 

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه، از کشف۲ تن چوب جنگلی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “محمود کلوانی” درتشریح این خبر گفت: در راستای طرح مبارزه باقاچاق و فرآورده های جنگلی، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه، تصریح کرد: ماموران انتظامی پاسگاه کلباد طی بازید از دپو چوب، ۲ تن چوب آلات جنگلی قاچاق را کشف کردند.

وی با بیان اینکه رانندگان خودرو فاقد مجوز بوده، اظهار داشت: محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و متهم نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ کلوانی از شهروندان خواست: فرآورده های ملی وجنگلی ارزش سلامتی بشردررادرپی دارددر صورت مشاهده فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان چوب و محصولات حاصل از چوب مراتب را سریعا به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.