برگزاری بیست و پنجمین یادواره شهید سید مجتبی علمدار در مصلای ساری

بیست و پنجمین سالگرد شهید سید مجتبی علمدار و گرامیداشت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی با سخنرانی حجت‌الاسلام علی سعیدیان و علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و مداحی حاج ابراهیم قانع و حضور خیل مشتاقان این شهید در مصلی امام خمینی(ره) ساری برگزار شد. به گزارش حرف آنلاین به نقل از مهر، […]

بیست و پنجمین سالگرد شهید سید مجتبی علمدار و گرامیداشت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی با سخنرانی حجت‌الاسلام علی سعیدیان و علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و مداحی حاج ابراهیم قانع و حضور خیل مشتاقان این شهید در مصلی امام خمینی(ره) ساری برگزار شد.

به گزارش حرف آنلاین به نقل از مهر، حجت الاسلام علی سعیدیان یک کارشناس دینی و مذهبی در یادواره شهید سید مجتبی علمدار با بیان اینکه همه فریادمان این است که جبهه انقلاب و شهید برای ظواهر و دستور ارزش قائل است، افزود: متأسفانه الان کسانی به اسم دین، سکوت می‌کنند و ادعای مرجعیت دارند.

وی اظهار داشت: برخی از مدعیان تولی و تبری، بر سر شهادت حاج قاسم به کنجی خزیدند و سکوت کردند و مدعیان دینداری سکوت و مقابله کردند و این فهم غلط از دین است.

وی ادامه داد: حسین گفتن کاری ندارد و باید در مسیر امام حسین (ع) حرکت کرد و شهید سلیمانی و یاران مدافع حرم از حرم‌ها و قبور مطهر امامان در عراق دفاع کردند اما کسانی حسین حسین می‌گفتند ولی ذره‌ای اقدام و عمل نکردند.

این کارشناس مذهبی سکوت در موضع بین حق و باطل را جایز ندانست و گفت: امروز خیانت نکردن به شهدا، شناخت جریان صحیح دینداری است و دینداران واقعی به صراط و ولایت خیانت نمی‌کند.

وی گفت: امروز دفاع از ولایت فقیه و اصل اصیل، دفاع از مکتب تشییع است و نباید از طعنه‌ها ذره‌ای هراسید و اگر اتفاقی برای کشور بیفتد اجازه نمی‌دهند کسی به نام تشییع در جهان سربلند کند.

گفتنی است سید مجتبی علمدار در  11دی ماه 1345 در خانواده‌ای مذهبی و عاشق اهل بیت(ع) در شهرستان ساری دیده به جهان گشود، دوران تحصیلش را در ساری طی نمود و برای اولین بار در حالی که تنها 17 سال داشت به عضویت بسیج درآمد و در اواخر سال 1362 به کردستان رفت.

سید برای اولین بار در عملیات کربلای یک شرکت کرد و مدتی پس از آن وارد گردان مسلم بن عقیل در لشکر25 کربلا شد و تا پایان جنگ در آنجا ماند. او در عملیات کربلای 4و5 حضور داشت، در کربلای 8 مجروح شد و مدتی بعد به جبهه بازگشت و در عملیات کربلای10 در جبهه شمالی محور سلیمانیه- ماووت شرکت نمود.

سید مجتبی علمدار در سال 1366 مسئولیت فرماندهی گروهان سلمان از گردان مسلم ابن عقیل – از گردان‌های خط شکن لشکر25کربلا- را برعهده گرفت و در عملیات والفجر10نقش آفرینی موثری داشت.

شهید علمدار در سه راهی خرمال،سید صادق، دوجیله در منطقه کردستان عراق رشادت‌های فراوانی را ازخود نشان داد و از ناحیه پهلو مورد اصابت گلوله قرار گرفت و بشدت مجروح شد. او که مردانه در مقابل دشمن می‌جنگید. چندین باردیگر هم مجروح شد و از همه مهمتر اینکه او در دی‌ماه 1364، در عملیات والفجر 8، به شدت شیمیایی شد.

حاج سید مجتبی علمدار در اوایل دی ماه سال ۱۳۷۵ به دلیل جراحت شیمیایی روانه بیمارستان شد و بعد از یک هفته بیهوشی کامل هنگام اذان مغرب روز یازدهم دی ماه نماز عشق را با اذان ملکوتیان قامت بست و به یاران شهیدش پیوست.