برپایی نمایشگاه قرآن و عترت در مازندران

حرف آنلاین: نمایشگاه قرآن و عترت مازندران با حضور حضرت آیت الله محمدی لائینی نماینده محترم ولی فقیه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مدیرحوزه هنری ، مسئولین استان وموسسات و مراکز قرآنی در مجتمع فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از امروز آغاز به کار کرد و تا دهم اردیبهشت ماه دایر است.

«عباس زارع»  در آئین افتتاحیه نمایشگاه قرآن و عترت مازندران درباره این نمایشگاه گفت : خرسندیم که با تدبیر ستاد ملی مدیریت کرونا و تحقق واکسیناسیون عمومی هموطنان شریف ایران اسلامی به ویژه مردم فهیم مازندران برنامه های فرهنگی، قرآنی و هنری به صورت حضوری درحال برگزاری است.

وی ضمن قدردانی از حضور نماینده ولی فقیه درمازندران در آئین افتتاحیه این رویداد فرهنگی استان یاد آورشد: نمایشگاه قرآن و عترت مازندران از امروز ۴ اردیبهشت تا دهم همین ماه هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۳ در مجتمع فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران واقع در میدان امام خمینی(ره) ساری میزبان عموم علاقه مندان خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اظهارداشت: نمایشگاه قرآن  عترت مازندران از سری برنامه های هفته قرآن و همچنین جشنواره قرآن و عترت استان است که به عنوان یک رویداد مهم فرهنگی طی ماه مبارک رمضان امسال و پس از وقفه‌ای چند ساله در راستای ترویج فرهنگ قرآنی برپا شد.

وی تصریح کرد:  با مشارکت گسترده اداره کل تبلیغات اسلامی، حوزه هنری ، بسیج هنرمندان سپاه کربلا، ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ، سازمان بهزیستی، حوزه علمیه خواهران، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل آموزش و پروزش ،بنیاد قرآن و معارف اسلامی، اداره کل اوقاف و امورخیریه  مازندران و موسسات نورالهدی ساری و گنجینه نور عرش قائم شهر در حال برگزاری است.

زارع با اعلام برخی از برنامه‌های فرهنگی و هنری قرآنی پیش‌بینی شده در سطح استان، اظهار کرد: برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی فقط مختص به ماه مبارک رمضان نبوده و لازم است در همه ایام به ترویج فرهنگ قرآن و عترت توجه داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی برای اقشار مختلف جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان را یک ضرورت دانست و افزود: در زمینه تنوع و تعدد برنامه‌های قرآنی محدودیت قائل نیستیم و تلاش داریم با همراهی فعالان قرآنی و استفاده از ظرفیت هنرمندان یک جریان‌سازی قرآنی در جای جای استان ایجاد کنیم.

زارع از برگزاری جشنواره قرآن و عترت در ۵ رشته : قرآنی ،سینمایی ،ادبی ، نمایش و هنری ، همچنین؛ ایجاد بخش ویژه گفتمان جهاد تبیین از منظر قرآن کریم و ارائه زنده آثار هنری توسط هنرمندان در حاشیه نمایشگاه خبر داد و گفت: برگزاری مسابقات قرآن بخوان و جایزه بگیر، نقاشی و سرگرمی ویژه دانش‌آموزان  بخش کارگاهی و جشنواره‌ای ، تجلیل از فعالان قرآنی را نیز در دستور کار داریم.