با هدف ساخت ۱۸هزار واحد مسکونی در استان؛ ثبت نام مسکن ملی از ۲۳ آذر ماه در مازندران

ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن وارد فاز پنجم شد و در این مرحله قرار است ۶ استان مازندران ، اصفهان ، زنجان، گیلان، هرمزگان و لرستان نام نویسی متقاضیان را براساس شرایط اعلام شده انجام دهد . طرح اقدام ملی مسکن طرحی است که در آن ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طی امسال و سال […]


ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن وارد فاز پنجم شد و در این مرحله قرار است ۶ استان مازندران ، اصفهان ، زنجان، گیلان، هرمزگان و لرستان نام نویسی متقاضیان را براساس شرایط اعلام شده انجام دهد .
طرح اقدام ملی مسکن طرحی است که در آن ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طی امسال و سال آتی احداث می شود

ثبت نام مسکن ملی در استان مازندران از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۲۳ آذر ماه شروع و تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۲۵ آذر ماه به طول می انجامد و قرار است ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در ۲۳ شهر استان انجام شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران سهمیه استان برای ساخت مسکن در طرح ملی را ۱۸ هزار واحد عنوان کرد.  نظری از ۲۳ آذر ماه هم استانی های عزیز می توانند در این طرح ثبت نام نمایند. وی افزود : متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب اسلامی از امکانات نهادهای عمومی غیر دوبلتی مربوط به تامین مسکن ، شامل زمین ، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند و به عبارتی فرم ج در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد .
مهندس نظری گفت : شرط دیگر متاهل یا سرپرست خانوار بودن است البته زنان خود سرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال می توانند در این طرح نام نویسی کنند . داشتن حداقل ۵ سال سابقه سکونت در ۵ سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است . سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل ۵ سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی ، تسهیلات معوقه و غیره ، توانایی تامین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی ، امکان سپرده گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.در حال حاضر ۲۳ شهر که اراضی داشتیم را کاندیدا کردیم و در این طرح قرار دادیم و در فاز دوم هم مابقی شهرها و اراضی باید آماده شود چون بعضی از این زمین‌ها کاربری مسکونی نداشتند باید در کمیسیون ماده پنج و کارگروه‌های مغایرت‌ها رفته تا نسبت به تغییر کاربری اقدام کنیم.
در این طرح مکان‌هایی که مشخص شده غالبا در داخل شهر هستند و کلیه زیرساخت‌ها نظیر آب، برق، گاز و فاضلاب در مجاورت این زمین‌ها وجود دارد و در این بخش هم ما مشکلی متصور نیست.
تعداد واحدهایی هم که می‌سازیم از ۲۰ واحد به بالا هستند و در حال حاضر سقف ما طبق زمینی که داریم ۲۰۰ واحد است و مشکلاتی که گذشته در طرح‌هایی که وجود داشت با مطالعه‌ای که اتفاق افتاد به حداقل ممکن رسید و فعلا مانعی در این پروژه‌ها متصور نیستیم.
گفتنی است متقاضیان ثبت نام طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن می توانند از روز شنبه ۲۳ آذر ماه از ساعت ۱۰ صبح با مراجعه به سایت www.tem.mrud.ir شروط نام نویسی را مطالعه و ثبت نام نمایند .