انتشار کتاب جشنواره ابوذر برای نخستین بار

حرف آنلاین: دبیر سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران از انتشار کتاب جشنواره ابوذر برای نخستین بار خبر داد. حسین احمدی با بیان اینکه باوجود محدودیت‌های اعتباری، کتاب جشنواره به‌همت سازمان بسیج رسانه مازندران منتشر شده است، گفت: کتاب جشنواره ابوذر سندی ماندگار در عرصه رسانه مازندران خواهد بود که برای ادوار باقی می‌ماند. وی افزود: […]

حرف آنلاین: دبیر سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران از انتشار کتاب جشنواره ابوذر برای نخستین بار خبر داد.

حسین احمدی با بیان اینکه باوجود محدودیت‌های اعتباری، کتاب جشنواره به‌همت سازمان بسیج رسانه مازندران منتشر شده است، گفت: کتاب جشنواره ابوذر سندی ماندگار در عرصه رسانه مازندران خواهد بود که برای ادوار باقی می‌ماند.

وی افزود: در این کتاب علاوه بر انتشار آثار برگزیده، بیانیه هیئت داوران و نظر نهایی داوران بخش‌های مختلف جشنواره به‌صورت مجزا آمده است.

دبیر سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران با اشاره به اینکه کتاب جشنواره ابوذر با دریافت شابک و فیپا و توسط انتشارات هاوژین منتشر شد، گفت: سید روح‌الله شجاعی صفحه‌آرایی و طراحی جلد کتاب را به‌عهده داشته است.

احمدی هدف از انتشار کتاب را اطلاع‌رسانی و آگاهی خبرنگاران از چند و، چون آثار برگزیده دانست و اضافه کرد: انتشار آثار جشنواره و اعلام نظرات داوران در قالب کتاب، چراغ راهی است تا خبرنگاران به‌عنوان الگو از آن استفاده کنند و در تولید آثار، از نکات فنی و علمی ذکرشده بهره برند.

وی یکی از مشکلات جشنواره‌های رسانه‌ای را عدم اطلاع‌رسانی درست، فقدان شفافیت و پاسخ ندادن به پرسش‌های اهالی خبر دانست و افزود: انتشار و توزیع کتاب در اختتامیه جشنواره‌ها، ضمن جلب اعتماد شرکت‌کنندگان، پاسخگوی شبهات احتمالی خواهد بود.

دبیر سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران، جشنواره‌های مطبوعاتی را محل عرضه تولیدات خبری دانست که توسعه کیفی رسانه‌ها را دنبال می‌کنند و افزایش انگیزه، تجلیل از فرهیختگان عرصه اطلاع‌رسانی و رشد ظرفیت‌های خبری از اهداف اصلی آن است.

احمدی ضمن قدردانی از سازمان بسیج رسانه مازندران که سه سال متوالی جشنواره ابوذر را برگزار کرد، از نهاد‌های متولی خواست در برگزاری جشنواره‌های رسانه‌ای اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی تأکید کرد: همه تلاش خود را مصروف داشتیم تا با شفاف‌سازی و بررسی علمی آثار، صیانت از تولیدات خبرنگاران از مرحله دریافت تا داوری را به‌درستی انجام دهیم تا بار دیگر شاهد اقبال عمومی به جشنواره‌ها باشیم.

احمدی ادامه داد: در این راه تمام تلاش خود را به‌کار بستیم تا با انتخاب برترین داوران ملی با ترکیبی از پیشکسوت و جوان، شایسته‌ترین آثار انتخاب شوند.

دبیر سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران با اعلام اینکه آقایان علی‌اکبر قاضی‌زاده، فریدون صدیقی، محمود مختاریان، علیرضا کتابدار و مهرداد خلیلی از سوی مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌های وزارت ارشاد برای داوری آثار انتخاب شدند، خاطرنشان کرد: در مسیر داوری تلاش کردیم خللی به استقلال داوران وارد نشود و با طمأنینه، بررسی آثار صورت گیرد.

احمدی با اعلام اینکه بیانیه هیئت داوران توسط یکی از داوران در مراسم اختتامیه قرائت خواهد شد، گفت: با بررسی و پالایش ۵۵۸ اثر ارسالی، ۴۳۱ اثر در اختیار داوران قرار گرفت که در پایان ۲۲ اثر رسانه‌ای حائز رتبه شدند که در مراسم اختتامیه تجلیل خواهند شد.

گفتنی است: اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران ۱۶ اسفندماه با حضور اهالی رسانه در سالن زنده‌یاد سلمان هراتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود./صداوسیما