امکان ثبت‌نام بدون آزمون در ۱۲۰ رشته در دانشگاه آزاد

حرف آنلاین: معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر از امکان ثبت‌نام داوطلبان ادامه تحصیل در شمال کشور به‌ویژ مازندران بدون آزمون در ۱۲۰ رشته کارشناسی و کاردانی خبر داد.

داریوش زارعی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: تمام متقاضیان ثبت‌ نام و شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً براساس سوابق تحصیلی مهر ۱۴۰۱ دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند در زمان‌بندی جدید ثبت‌ نام و اعلام نتایج رشته محل‌های با پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی، ثبت‌ نام و انتخاب رشته کنند.

وی افزود: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌ نام را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی، در صورت تمایل و داشتن شرایط به تهیه کارت اعتباری، ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام کنند.

زارعی گفت: این دانشگاه با ۳۵ رشته دکتری تخصصی، ۸۴ رشته کارشناسی ارشد، ۴۳ رشته کارشناسی پیوسته، ۳۱ رشته کارشناسی ناپیوسته، ۲۴ رشته کاردانی ناپیوسته و ۲۶ رشته کاردانی پیوسته در همه گروه‌های آموزشی غیر از علوم پزشکی اکنون با نزدیک ۸ هزار دانشجو، ۸۴ آزمایشگاه و کارگاه‌های پیشرفته و آموزشی و ۵۴ هزار عنوان کتاب تخصصی و عمومی شامل  ۱۳۰ هزار جلد و بیش از ۷۲ هزار مترمربع فضای آموزشی رفاهی و ورزشی از کهن‌ترین واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی منطقه است.

این مسئول بیان کرد: داوطلبان برای ثبت‌ نام حضوری شناسنامه و تصویر آن، کارت ملی و تصویر آن، مدرک پایه دیپلم و عکس را به همراه داشته باشند.

وی عنوان کرد: داوطلبان برای هرگونه سؤال می‌توانند به دفتر مشاوره و هدایت تحصیلی واحد قائم‌شهر مستقر در دانشکده علوم انسانی مراجعه و یا با شماره‌های تلفن ۰۱۱۴۲۲۵۱۳۴۷ و موبایل ۰۹۰۲۵۴۷۱۲۱۴ تماس بگیرند.

زارعی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر با بهره‌گیری از توان و تجربه استادان تمام‌وقت، نیمه‌وقت و مدعو با مرتبه علمی استاد، دانشیار و استادیار در اکثر رشته‌های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، توانایی انجام فعالیت‌های پژوهشی و دانش‌بنیان را در بیشتر رشته‌های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی و هنر و نیز چاپ مقاله در اکثر مجلات معتبر و کنفرانس‌های بین‌المللی را داراست.