امحا بیش از ۱/۵ میلیون پرونده در داگستری مازندران

حرف آنلاین: رئیس کل دادگستری مازندران گفت: با مدیریت معاون فناوری اطلاعات وبرنامه ریزی و همکاری روسا و دادستانهای استان درسال گذشته یک میلیون و ۵۱۳ هزار و ۹۸۲ پرونده دادگستری استان امحا شد. حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری با تاکید بر لزوم پالایش پرونده‌های موجود در بایگانی‌های راکد و امحای آنها اظهار داشت: بخش […]

حرف آنلاین: رئیس کل دادگستری مازندران گفت: با مدیریت معاون فناوری اطلاعات وبرنامه ریزی و همکاری روسا و دادستانهای استان درسال گذشته یک میلیون و ۵۱۳ هزار و ۹۸۲ پرونده دادگستری استان امحا شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری با تاکید بر لزوم پالایش پرونده‌های موجود در بایگانی‌های راکد و امحای آنها اظهار داشت: بخش بزرگی از فضای فیزیکی هر دادگستری به پرونده‌های راکد اختصاص داده می شود که می توان با پالایش و امحای پرونده‌‌های غیر مهم، بخشی از بایگانی‌های راکد خالی و فضای بیشتری برای خدمت رسانی به مردم آزاد شود.

وی تلاش تمامی کارکنان دستگاه قضایی استان را برای انجام این امر مهم ضروری دانست و تاکید کرد: این نوع برنامه ها و تلاش ها می تواند در پیشبرد دیگر اهداف دستگاه قضایی مثمر ثمر باشد.

رئیس کل دادگستری مازندران همچنین گفت: درسال گذشته یک میلیون و ۱۵۶ هزار۷۸۸ پرونده فرم گذاری و پالایش، ۵۰۱ هزار ۸۱۵ پرونده نیز اسکن و ۴۶۵ هزارو ۲۹۷ پرونده ثبت و ورود اطلاعات شد و در مجموع ۲ هزار و ۷۹۸ متر مساحت اداری آزاد شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد قابل توجهی داشته است.

وی افزود: برنامه ما این است که با تلاش تمامی همکاران تا پایان سال جدید تمامی پرونده‌ها را پالایش و پرونده‌های عادی و غیرقابل استفاده را امحا کنیم.