اعلام آمادگی صنایع چوب و کاغذ مازندران برای شکسته شدن انحصار کاغذ وارداتی در کشور

حرف آنلاین : مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران با اعلام آمادگی این شرکت برای شکسته شدن انحصار کاغذ وارداتی در کشور اظهار داشت: برای کمک به فضای فرهنگی و چاپ کتب و محصولات فرهنگی مورد نیاز کشور از شهریورماه امسال ماهانه بیش از هزار تن کاغذ چاپ و تحریر تولید و روانه بازار خواهیم کرد.

امید نیک نژاد افزود: در صورت حل مشکل کاهش سهمیه برق این واحد تولیدی از سوی مسئولان و متولیان امر، در ماه جاری هم میتوانیم بخشی از این نیازِ کشور را مرتفع سازیم.
وی با بیان اینکه هم اکنون قیمت کاغذ چاپ و تحریر در بازار آزاد حدود ۳۳ تا ۳۵ هزار تومان در حال خرید و فروش است تصریح کرد: در راستای کمک به سیاستهای حمایتی دولت برای ساماندهی بازار کاغذ کشور و علی رغم همه کمبودها و مشکلات موجود حاضریم ۵ تا ۶هزار تومان زیر قیمت بازار، کاغذ را تولید و عرضه نمائیم تا التهابات کنونی مرتفع و آرامش نسبی در بازار کاغذ به وجود آید.
نیک نژاد با بیان اینکه این مقدار کاغذ درنظر گرفته شده برای تنظیم بازار علاوه بر ۳۰ هزار تن تعهد ما برای چاپ کتب درسی دانش آموزانِ کشور است افزود: درصورت حمایت مسئولان و تزریق سرمایه در گردش برای پرداخت بدهی های سنوات قبل،قول خواهیم داد سال آینده یک سوم کل نیاز کشور به کاغذ چاپ و تحریر را در مازندران تولید و روانه بازار مصرف نمائیم.