استیضاح جواد طالبی شهردار ساری رای نیاورد

حرف آنلاین: جواد طالبی شهردار ساری امروز پنج شنبه برای دومین بار در ماه اخیر مورد استیضاح سه عضو شورای شهر واقع شده بود، در نهایت با ۶ رای موافق به عنوان شهردار ساری ابقا شد.  

در ابتدای سی‌ونهمین جلسه شورای شهر ساری که با هدف استیضاح شهردار ساری برگزار شد، رئیس شورای اسلامی شهر با بیان اینکه استیضاح را از وظایف قانونی نهاد شورای اسلامی شهر است، اظهار کرد: مردم بهترین ناظر بر عملکرد مسئولان وخادمان هستند پس کارایی و اثرات مثبت مسئولان باید به مردم انعکاس داده شود.

بخش استیضاح شهردار ساری با نطق یک ساعته توسط سه عضو استیضاح‌کننده همراه شد، بحث مشترک ناطقان این بود که شهردار ساری به دلیل بیماری قلبی توان جسمی برای ادامه کار ندارد و بنا بر دلایلی همچون عدم پرداخت به موقع حقوق پرسنل، تهدید و جابه‌جایی نیروهای کارمند و شرکتی، نارضایتی شهروندان از عملکرد شهردار، عدم توجه به شایسته سالاری، نداشتن برنامه منسجم برای توسعه شهر، تخلف و انحرافات مالی، تهاترها و کاهش هزینه درآمدی شهر، شورا محور نبودن شهردار، لایروبی نکردن رودخانه تجن در مسیر بوستان ملل، تبدیل وضعیت کارمندان ایثارگر از شرکتی به قراردادی و غیره اعتراض خود را اعلام کردند.

شهرداری در مدار قانون کار می‌کند

جواد طالبی در پاسخ به استیضاح‌کنندگان گفت: ۶ مرداد ماه امسال نامه‌ای بابت طرح استیضاح به دستم رسید که در ۶ بند و ۵ مورد بود، برای حل مشکل زباله در استیضاح اول پاسخ داده شد، مصوبه شورای شهر برای حل ترافیک و نصب روشنایی منجر به عقد قرارداد شد، طبق ماده ۴۶ عزل و نصب پرسنل شهرداری در اختیار شهردار است.

وی ادامه داد: شما مسائل ریز حساب‌های شهرداری را می‌خواهید که با مشخص شدن حسابرس طبق قانون به شورای شهر پاسخ می‌دهیم، ما در مدار قانون حرکت می‌کنیم و دستگاه‌های نظارتی در حال حاضر هم شاهد کار ما هستند.

 

این مسؤول خطاب به میرشجاعی عضو استیضاح‌کننده در پاسخ به این سوال که شورای شهر مدعی است که ما برنامه‌ای برای شهر نداریم، گفت: که برنامه بلند مدت برای سازمان‌ها و شهرداری‌های مناطق تدوین شد، همچنین برای تبدیل وضعیت پرسنل ایثارگر اقدامات خوبی انجام شد و مراحل قانونی آزمون هم صورت گرفت.