درباره شهید محمود رادمهر؛

از خلاقیت در توپخانه لشکر تا نبرد در جبهه خانطومان

حرف آنلاین: شهید‌ مدافع‌ حرم‌ محمود رادمهر خدمت سربازیش را در گردان ادوات و ضدزره تیپ دوم تاسوعا از لشکر پیاده ٢۵ کربلا گذراند.

او که به‌دلیل توجه و عمل به کلام الهی (قرآن کریم)، فردی بابصیرت دینی و سیاسی بود همیشه به‌دنبال جهاد فی سبیل الله می‌گشت، لذا تنها راه را عضویت درسپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌دانست و عضو این نهاد مقدس و انقلابی شد.

او برای افزایش مهارت‌ها، راهی آموزش‌های تخصصی توپخانه صحرایی در مرکز آموزش اصفهان شد و در طول دوره از موفق‌ترین و باهوش‌ترین نفرات محسوب شده بود.

خلاقیت‌هایش را در توپخانه لشکری، سپس گردان تکاوری و معاونت عملیات تیپ دوم پیاده تاسوعا و لشکر عملیاتی ٢۵ کربلا در ماموریت‌های مختلف به نمایش گذاشت.

محمود رادمهر در ماموریت‌های جنوب شرق، شمال‌غرب، غرب کشور برای دفاع از مرزهای ایران اسلامی حضوری فعال داشت.

جبههٔ مقاومت اسلامی و دفاع از حرم و حریم اهل بیت علیهم السلام او را بر این داشت برای ادای تکلیف اعتقادش به شام بلا هجرت و مجاهدت نماید.

او که برای ایجاد آمادگی رزمندگان حزب الله لبنان در جنگ ٣٣ روزه زحمات زیادی کشیده بود تا فرودگاه تهران برای پرواز رفته بود اما موضوع کارت مراسم عروسی‌اش که پخش شده بود باعث شد تا مانع از اعزامش شوند.

در آبان ماه سال ۱۳۹۴ برای دفاع از حرم بی بی دو عالم حضرت زینب کبری (س) و حضرت رقیه (س) عازم سوریه شد و در سلسله عملیات‌های محرم (نصر) حضوری کم‌نظیر داشت.

در فروردین ماه سال ۱۳۹۵ مجددا به سوریه اعزام و در نبردهای جبهه خانطومان نقشی بی‌بدیل داشت.

حماسه‌های شهید محمود در طرحریزی عملیاتی بویژه آتش‌های پشتیبانی (توپخانه صحرایی، ادوات و ضدزره،) و هماهنگی‌ها در به‌کارگیری آتش‌های هوایی، بالگردی، و… بی‌نظیر بود.

در حماسه‌های بیست و یکم و بیست و دوم و سی و یکم فروردین با هدایت آتش‌های خودی روزگار دشمنان را سیاه و تلفات و خسارات سنگینی به آنان وارد کرده بودند.

در هجوم شانزدهم اردیبهشت توسط دشمنان تکفیری، در نبرد‌های سنگین و تن به تن و تبادل آتش‌ها تلفات سنگینی به آنان وارد کرده بود.

او در موقعیت قرارگاه تاکتیکی یگان در حالی که مشغول امحا و از بین بردن اسناد و مدارک طبقه‌بندی شده بود در محاصره دشمنان قرار گرفت و در شرایطی که خودش را به کنار پیکر شهید سیدجواد اسدی رسانده بود با آتش‌های کالیبرهای دشمن به شهادت رسید و عاشقانه به معراج رفت و عند ربهم یرزقون شد.

روحش شاد و راهش پررهرو باد.

راوی: سرتیپ دوم پاسدار حمیدرضا رستمیان از فرماندهان جبهه مقاومت