مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از میزبانی از پنج شهید گمنام دفاع مقدس خبر داد و گفت: این شهدای والامقام در چهار شهر استان تشییع و تدفین می‌شوند.

سردار عبدالله ملکی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم شهدای گمنام، با اشاره به میزبانی مردم مازندران از هفت شهید گمنام در سال گذشته، اظهار داشت: حضور شهدا باهدف جریان سازی فرهنگ ایثار و شهادت بود که شاهد برگزاری برنامه‌هایی در نقاط مختلف استان بودیم.

وی از میزبانی مردم استان از پنج شهید گمنام در روزهای آینده خبر داد و گفت: این شهدا که به‌تازگی مورد تفحص قرار گرفتند، از محور کندوان وارد استان شده و در شهرهای غرب استان مورد استقبال قرار خواهند گرفت.

به گزارش مهر، ملکی بابیان اینکه شهدای گمنام در چهار نقطه خاک‌سپاری خواهند شد، افزود: ۲ شهید گمنام در پارک شهر سلمان شهر، یک شهید جنب منابع طبیعی شهر پول، یک شهید در محوطه مسجد جامع کجور و یک شهید گمنام نیز در پادگان مرزن‌آباد خاک‌سپاری خواهند شد.

وی زمان تشییع شهدا را روز شنبه هشتم تیر هم‌زمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) اعلام کرد و افزود: در ستاد استانی این مراسم که در سپاه نوشهر برگزار می‎‌شود تصمیمات در خصوص جزئیات زمان و مکان استقبال، وداع و تشییع شهدای گمنام اتخاذشده و به اطلاع مردم شهیدپرور خواهد رسید.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران تعداد شهدای گمنام استان را ۳۱۹ شهید و ۸۸ یادمان برشمرد.

حجت‌الاسلام محمدقاسمی امام‌جمعه موقت ساری نیز بابیان اینکه حضور شهدای گمنام موجب افتخار و بالندگی مردم علوی تبار است، گفت: حضور شهدا در شرایطی که شاهد هجمه و سونامی فرهنگی در کشور هستیم، نیاز مبرم بوده و برکتی در هر مجموعه است.