مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران از راهکارهای لازم جهت پرداخت آسان صورتحساب برق در مازندران خبر داد .رضا غفاری گفت : پس از حذف قبض کاغذی ، مشترکان مازندران می‌توانند تنها با داشتن شناسه قبض ۱۳ رقمی به ۱۰ روش صورت‌حساب برق مصرفی خود را پرداخت نمایند .

وی افزود : اولین روش  پیوند ذیل – ارسال صورتحساب پیامک است که با این پیوند ،مشترکان به درگاه بانکی ارجاع می‌شوند و می‌توانند صورتحساب قبض برق خود را پرداخت نمایند .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران روش دوم در پرداخت صورتحساب‌های برق مصرفی را  APPهای صنعت برق بنام آپ موبایل ذکر کرد و یادآور شد : در این روش ، مشترکان می توانند شناسه قبض خود را در آپ ثبت کنند و از طریق آن از صدور قبض جدید مطلع شوند و از همان‌جا صورتحساب خود را بپردازند .

غفاری از وب‌سایت شرکت توزیع نیروی برق مازندران با آدرس www.maztozi.ir و درگاه اینترنتی به آدرس  www.saapa.ir به‌عنوان یکی از روش‌های پرداخت صورتحساب برق مصرفی مشترکان یادکرد و افزود : مشترکان مازندرانی می توانند با ورود به وب‌سایت‌های مذکور به قسمت پرداخت صورتحساب مراجعه و با واردکردن شناسه  و ارجاع به درگاه بانکی قبض خود را بپردازند .

وی خاطرنشان کرد :کد دستوری با شماره #۱۵۲۱*۷۳۳* و #۱۵۲۱*۷۴۱* نیز یکی از روش‌های پرداخت هزینه صورتحساب برق مصرفی است که مشترکان می توانند با شماره‌گیری و دنبال کردن مراحل آن ، قبض خود را پرداخت کنند .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران روش‌های بدون نیاز به اینترنت و … از روش‌های بدون هزینه پرداخت قبوض برق برای مشترکان برشمرد و ATM , POS را ازجمله این روش‌ها نام برد که مشترکان با مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز عضو شتاب ( ATM )و انتخاب گزینه پرداخت قبوض، قبض خود را پرداخت می‌کنند و در POS نیز با ثبت شناسه قبض ، بدهی به مشترک اعلام می‌شود و از همان‌جا می توانند هزینه صورتحساب برق مصرفی خود را پرداخت کنند .

غفاری تصریح کرد : تلفن ۴ شماره‌ای ۱۵۲۱ از روش‌های دیگر پرداخت صورتحساب برق مصرفی مشترکان در استان است که مشترکان مازندرانی می توانند با شماره‌گیری ۱۵۲۱ و دنبال کردن کدهای دستوری ، بهای قبض مصرفی خود را بپردازند .

به گفته وی : در دفاتر پیشخوان نیز مشترکان شناسه قبض خود را به کارگزار دفتر پیشخوان اعلام و برای پرداخت قبض خود از ایشان کمک خواهند گرفت و در ICT روستایی نیز می توانند شناسه قبض خود را به کارگزار ICT روستایی اعلام و برای پرداخت قبض خود از آن‌ها کمک بگیرند .