معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی مازندران از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در تاریخ ۱۸ و ۱۹ مهرماه امسال در مازندران خبر داد و افزود: آزمون مذکور هم‌زمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

رستم علی پاک‌دامن ضمن اعلام این مطلب افزود: در اجرای آئین‌نامه اجرائی قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه مهندسان در چهار حوزه امتحانی ساری، بابل، چالوس و بابلسر برگزار می‌گردد. وی در ادامه در خصوص رشته‌های مرتبط به این آزمون یادآور شد: رشته‌های معماری (نظارت و طراحی و اجرا)، شهرسازی، عمران (نظارت و محاسبات و اجرا)، تأسیسات مکانیکی (طراحی و نظارت)، تأسیسات برقی (طراحی و نظارت)، نقشه‌برداری و ترافیک برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی (پایه ۳) به‌طور هماهنگ و هم‌زمان در سراسر کشور برگزار می‌شوند. پاک‌دامن اضافه نمود: سابقه کار حرفه‌ای موردنیاز برای این آزمون مطابق با ماده ۵ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام‌مهندسی ساختمان خواهد بود و نحوه محاسبه سنوات لازم از تاریخ اخذ مدرک تحصیلی تا ۱۹ مهرماه ۹۸ می‌باشد و چنانچه متقاضی در صورت نداشتن شرایط لازم با ورود اطلاعات نادرست نسبت به ثبت‌نام اقدام و نمره قبولی کسب نماید نه‌تنها قبولی نامبرده کان لم یکن تلقی شده با وی مطابق با ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد.

 وی در ادامه خاطرنشان کرد قبولی در آزمون مذکور یکی از شرایط اخذ پروانه اشتغال بوده و متقاضی در صورت قبولی در آزمون و احراز سایر شرایط مشخص‌شده در قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان موفق به اخذ پروانه اشتغال بکار خواهد شد.