۹۵ درصد جمعیت روستایی از راه‌های آسفالته برخوردارند

سرپرست معاونت فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مازندران عنوان نمود: حدود ۹۵ درصد جمعیت روستایی مازندران از راه‌های آسفالته برخوردار می‌باشند. حسن جهانیان اظهار داشت : راه‌ها و مسیرهای ارتباطی روستاها به‌عنوان شریان‌های حیاتی که موجب ارتباط روستاها با شهرها و مراکز عمده اقتصادی ، اجتماعی و … بوده ، نقش […]

سرپرست معاونت فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مازندران عنوان نمود: حدود ۹۵ درصد جمعیت روستایی مازندران از راه‌های آسفالته برخوردار می‌باشند.

حسن جهانیان اظهار داشت : راه‌ها و مسیرهای ارتباطی روستاها به‌عنوان شریان‌های حیاتی که موجب ارتباط روستاها با شهرها و مراکز عمده اقتصادی ، اجتماعی و … بوده ، نقش و جایگاه ویژه‌ای در امر توسعه اقتصادی دارا می‌باشند.

وی ادامه داد : مازندران به دلیل شرایط خاص منطقه‌ای ، تعدد روستاها در آن زیاد بوده ، ازاین‌رو راه‌های ارتباطی این روستاها با مراکز شهرها دارای اهمیت خاصی هست.  جهانیان اظهار داشت : خوشبختانه این اداره کل در طول سال اقدامات گسترده‌ای را درزمینهٔ ایمن‌سازی و بهسازی راه‌های روستایی در استان در دست اجرا داشته که امیدواریم این تلاش‌ها با همیاری و تعامل همه مسئولین استانی به بار بنشیند تا به فضل خداوند شاهد ایجاد راه‌های دسترسی ایمن و مناسب برای روستاییان عزیز باشیم. وی در ادامه گفت : حدود ۱۵۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی با عمر بالای ۱۵ سال در استان وجود داشته که برای بهسازی و روکش آن‌ها نیاز به اعتباری بالغ‌بر ۵۲۵۰ میلیارد ریال می‌باشد.