۱۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی نکا سنددار می‌شود

حرف آنلاین: مدیر جهاد کشاورزی نکا از سنددار شدن ۱۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی این شهرستان در قالب طرح کاداستر تا پایان سال خبر داد. سید شبر موسوی با اشاره به اهمیت و نقش صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی، گفت: در فاز اول برای ۱۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی شهرستان نکا به عنوان پایلوت استان در […]

حرف آنلاین: مدیر جهاد کشاورزی نکا از سنددار شدن ۱۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی این شهرستان در قالب طرح کاداستر تا پایان سال خبر داد.

سید شبر موسوی با اشاره به اهمیت و نقش صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی، گفت: در فاز اول برای ۱۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی شهرستان نکا به عنوان پایلوت استان در قالب طرح کاداستر تا پایان سال سند صادر خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نکا افزود: در جلسه ای با حضور مدیر امور اراضی، معاون اداره کل ثبت استان و معاون فرماندار این شهرستان، مقرر شد تا پایان سال برای ۱۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی ۲۷ روستای این شهرستان در قالب طرح کاداستر سند مالکیت صادر شود.

این مسوول کاهش دعاوی و تسهیل سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، فراهم کردن زمینه نظارت و کنترل بر تولید محصولات کشاورزی و اجرای الگوی کشت در کشور، کمک به اجرای قوانین یکپارچه شدن و جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی و تسهیل دریافت وام بانکی برای کشاورزان را از مزایای صدور اسناد کشاورزی جدید برشمرد./مازندپاج