کمبود زمین در شهرک‌های صنعتی مازندران

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران گفت: افزایش قیمت‌ اراضی شهرکها و نواحی صنعتی توسط سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، منطقی و کارشناسی است. به گزارش حرف آنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی مازندران، یاسر امینی بیان داشت: قیمتهای اراضی شهرکها و نواحی صنعتی در کشور، هر سه ماه یکبار […]

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران گفت: افزایش قیمت‌ اراضی شهرکها و نواحی صنعتی توسط سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، منطقی و کارشناسی است.

به گزارش حرف آنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی مازندران، یاسر امینی بیان داشت: قیمتهای اراضی شهرکها و نواحی صنعتی در کشور، هر سه ماه یکبار طبق مصوبه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و براساس چارچوبهای قانونی که برای مناطق مختلف وجود دارد تعیین می‌شود و شرکتهای شهرکهای صنعتی هیچگونه نقشی در این خصوص ندارند و صرفاً مجری مصوبات ملی هستند.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران افزود: کمبود زمین برای توسعه شهرکها و نواحی صنعتی استان یک مشکل جدی و نگران کننده است و در حقیقت، زمین مناسب برای توسعه برخی از شهرکها و نواحی صنعتی وجود ندارد.

امینی ادامه داد: هزینه تأمین زیرساخت شهرکها و نواحی صنعتی مازندران از قیمت مصوبی که در سطح ملی انجام شده، بیشتر است و البته، این قیمت مانع روند تولید نیست بلکه باید افرادی را که زمین واگذار شده شهرک را طی سالهای گذشته اخذ نموده و هیچگونه ساخت و ساز و فعالیت اقتصادی انجام نداده اند، شناسایی و این اراضی از آنها پس گرفته شود.

وی تصریح کرد: با اقدامات حقوقی، تمام روزنه‌های مرتبط با انجام دلالی و قیمت گذاری غیرقانونی اراضی شهرکها و نواحی صنعتی، بسته خواهد شد و انتظار می رود تا فعالیت دلالان در شهرکها و نواحی صنعتی استان خاتمه یابد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران اظهار داشت: این شرکت در سال جاری با اقدامات حقوقی انجام شده، مقدار 30 هکتار اراضی صنعتی راکد آزاد سازی شد و آماده واگذاری به سرمایه گذاران دارای اهلیت نموده است.