کار سخت نمایندگان ایران برای کسب سهمیه‌های المپیک

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی معتقد است سالی که گذشت با تجربه تلخی برای بسیاری از هموطنان همراه بود که با سختی و هراس از بیماری و قرنطینه گذشت. علی اشکانی یکی از قهرمانان پیشین و همچنین از مربیان جوان و موفق کشتی فرنگی ایران محسوب می‌شود که در عرصه‌های مختلف ملی توانست در […]

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی معتقد است سالی که گذشت با تجربه تلخی برای بسیاری از هموطنان همراه بود که با سختی و هراس از بیماری و قرنطینه گذشت.

علی اشکانی یکی از قهرمانان پیشین و همچنین از مربیان جوان و موفق کشتی فرنگی ایران محسوب می‌شود که در عرصه‌های مختلف ملی توانست در کسوت سرمربی به افتخارات بزرگی دست یابد. وی در توصیف خاطرات و حال و هوای خود در زمان تحویل سال و عید نوروز که برخی مواقع در خانه کشتی و در کنار ملی پوشان گذشت  گفت: حال و هوای تحویل سال در اردوی تیم ملی در خانه کشتی به هیچ عنوان فراموش شدنی نیست. البته در آن سال‌ها دلتنگی و دوری از خانواده باعث ناراحتی بسیاری از بچه‌ها می‌شد اما حالا که سال‌ها از آن دوران گذشته با حس و حال خوبی از آن روزها یاد می‌شود.

وی ادامه داد: اما زمان تحویل سال و فرارسیدن عید نوروز در دو سال اخیر به شکلی عجیب و بی سابقه برای همه ما رقم خورد. متأسفانه سال ۹۹ با شرایطی پایان یافت که مردم ایران و جهان همچنان با ویروس کرونا دست به گریبان بودند و ما خیلی از عزیزان و هموطنان خود را از دست دادیم. سالی که می‌توانست به خوبی و خوشی تمام شود به شکلی پایان یافت که خیلی از ما را با خاطرات تلخ همراه کرد. به همین دلیل تنها دعایی که در هنگام تحویل سال در ذهنم داشتم، آرزوی سلامتی برای تمامی مردم ایران بود.

مربی جوان کشتی کشورمان افزود: به عنوان یک ایرانی به حفظ سلامتی دیگر هموطنان اهمیت زیادی می‌دهم و در این روزها در خانه می مانم و قید سفر را زده‌ام. فعلاً ترجیح دادم در خانه بمانم و در این مدت از تمامی دوستان و آشنایان هم درخواست کردم از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند، چراکه ما نسبت به سلامتی همه افراد جامعه مسئول هستیم و نباید با تصمیمات شخصی و خودخواهانه، سلامت جامعه را به خطر بیاندازیم.

سرمربی اسبق تیم ملی در پایان در خصوص کار سخت نمایندگان ایران برای کسب سهمیه‌های المپیک هم گفت: بچه‌ها ما سه سهمیه در رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان کسب کردند، اما هنوز سه سهمیه دیگر باقیمانده که باید موفق به کسب آن شوند. مطمئناً اگر فرنگی کاران ما با ترکیبی کامل یعنی ۶ نفر راهی المپیک شوند می‌توان امیدوار بود با مدال به کشورمان باز گردند. هر چند بچه‌ها ما به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی اردوها نتوانستند از تمامی روزهای سال گذشته برای تمرینات منسجم آماده سازی استفاده کنند، اما من همچنان به آنها امیدوارم و معتقدم این دلیرمردان کشتی می‌توانند دوباره با دست خالی به افتخارات بزرگی برسند.