پرواز پهپادها در میانکاله صحت ندارد

رئیس پناهگاه حیات وحش میانکاله از پرواز پهپادها بر فراز آسمان تالاب میانکاله اظهار بی‌اطلاعی کرد. علی کلانه رئیس پناهگاه حیات وحش میانکاله در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه حرف مازندران، در پاسخ به این سوال که آیا در هفته‌های گذشته برای نظارت بر بخشی از تالاب‌های میانکاله و فریدونکنار پهپاد به کار‌گرفته شد، اظهار بی‌اطلاعی […]

رئیس پناهگاه حیات وحش میانکاله از پرواز پهپادها بر فراز آسمان تالاب میانکاله اظهار بی‌اطلاعی کرد.

علی کلانه رئیس پناهگاه حیات وحش میانکاله در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه حرف مازندران، در پاسخ به این سوال که آیا در هفته‌های گذشته برای نظارت بر بخشی از تالاب‌های میانکاله و فریدونکنار پهپاد به کار‌گرفته شد، اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: در خصوص تالاب فریدونکنار نمی‌توانم اظهار نظر کنم ولی در میانکاله هنوز پهپادی در اختیار نیروها قرار نگرفت.

وی با بیان اینکه در صورت تجهیز منطقه به پهپاد، بازخورد خوبی را در برخورد با شکارچیان غیرمجاز و همچنین حفاظت از انواع گونه‌های جانوری شاهد خواهیم بود، گفت: در حال حاضر ساعاتی گذشته سه دستگاه موتور سیکلت به میانکاله اختصاص یافت.

کلانه همچنین تاکید کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۹۳ هکتار از این پناهگاه در جریان ۳۵ فقره آتش‌سوزی از بین رفت، همچنین بحث شکار پرندگان مهاجر هم مطرح است، ولی هنوز این منطقه هنوز به‌طور کامل تجهیز نشده که جای تامل دارد.