پدیده کشتی ایران برای گرفتن سهمیه المپیک اعزام می شود

ناصر علیزاده پدیده کشتی فرنگی ایران در رقابت های قهرمانی آسیا برای کسب تنها سهمیه باقیمانده المپیک به بلغارستان اعزام می شود. ناصر علیزاده، فرنگی کار ۲۲ ساله مازندرانی در نخستین حضور خود در رقابت های خارجی، عازم مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان شد و با شکست عنوان داران آسیا و جهان قاطعانه به مدال […]

ناصر علیزاده پدیده کشتی فرنگی ایران در رقابت های قهرمانی آسیا برای کسب تنها سهمیه باقیمانده المپیک به بلغارستان اعزام می شود.

ناصر علیزاده، فرنگی کار ۲۲ ساله مازندرانی در نخستین حضور خود در رقابت های خارجی، عازم مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان شد و با شکست عنوان داران آسیا و جهان قاطعانه به مدال طلا در وزن ۸۷ کیلوگرم رسید.

 علیزاده در این رقابت ها به ترتیب با برتری مقابل نورسلطان تورسینوف قهرمان آسیا از قزاقستان، رستم آساکولوف دارنده مدال های نقره و برنز جهان از ازبکستان و آتابک عزیزبکوف از قرقیزستان عنوان قهرمانی آسیا را با شایستگی از آن خود کرد.

در حالیکه حسین نوری فرنگی کار با تجربه ایران و دارنده مدال برنز جهان در رقابت های گزینشی المپیک می توانست به راحتی کار را تمام کند و به سهمیه المپیک برسد در نیمه نهایی مقابل حریف چینی در ثانیه های پایانی شکست خورد تا کار برای کسب سهمیه این وزن به مسابقات بلغارستان کشیده شود.

با درخشش علیزاده در مسابقات قهرمانی آسیا، بنا در تصمیمی درست و منطقی اینبار قصد دارد ناصر علیزاده را برای کسب تنها سهمیه باقیمانده المپیک راهی رقابتهای دشوار گزینشی جهانی المپیک در بلغارستان کند. 

این رقابت ها اردیبهشت به میزبان صوفیه بلغاریتان برگزار می شود.

علیزاده کشتی خود را زیر نظر جعفر عرب زاده و عادل بالی تبار در آمل دنبال کرد و با درخشش در رقابت های لیگ به تیم ملی رسید.