پایان دستفروشی در خیابان‌های شهر آمل کلید خورد

سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری آمل از رفع سد معبر خیابان امام خمینی (ره ) در گام بعدی خبر داد. به گزارش حرف، حسن مهدوی‌فر با اعلام آغاز گام دوم رفع سد معابر خیابان‌ها و پیاده‌راه‌های اصلی شهر اظهار کرد: گام نخست این طرح با هدایت وانت‌بارهای میوه و تره بار […]

سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری آمل از رفع سد معبر خیابان امام خمینی (ره ) در گام بعدی خبر داد.

به گزارش حرف، حسن مهدوی‌فر با اعلام آغاز گام دوم رفع سد معابر خیابان‌ها و پیاده‌راه‌های اصلی شهر اظهار کرد: گام نخست این طرح با هدایت وانت‌بارهای میوه و تره بار در خیابان طالقانی به مکان‌های درنظر گرفته شده با موفقیت به انجام رسید و اکنون با دعوت از وانت بارها به سازمان، در مرحله ساماندهی آنها هستیم.

وی با بیان اینکه گام دوم طرح ساماندهی یکی از مهمترین اقدامات جهت رفع معضل سد معبر در چندسال اخیر است، افزود: سازمان در اسفند ماه سال 97 با برپایی بازار بزرگ شب عید در یک مرحله اقدام به ساماندهی دستفروشان خیابان امام (ره)کرد که به دلیل افزایش حجم خرید از دستفروشان در روزهای پایانی سال با درخواست فرصت از سوی آنها تا روز 15 فروردین سال 98 مواجه شدیم.

مهدوی‎فر یادآور شد: سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری آمل برای بهبود وضعیت معیشتی دستفروشان درخواست آنها را با اخذ تعهد مورد موافقت قرار داد.

وی با اشاره به فعالیت سازمان درباره آماده‎سازی هرچه مطلوب‌تر و بسترسازی مکان در نظرگرفته شده به منظور ساماندهی دستفروشان در زیر پل میر بزرگ(سوم) و با توجه به پایان رسیدن فرصت در نظر گرفته شده، تصریح کرد: طی چند روز گذشته از طریق نصب بنر، پخش تراکت، اطلاع رسانی و اخطار به صورت کتبی و شفاهی، پایان زمان تعیین شده را به دستفروشان متذکر شده ایم.

مهدوی‌فر با اشاره به تبصره 1 بند2 ماده 55 قانون شهرداری‌ها دفاع از حقوق شهروندان که با سد معابر عمومی ضایع شده را یک الزام برای شهرداری می داند، گفت: با توجه به انبوه اعتراضات مردمی از جمله کسبه خیابان امام (ره) از ماه ها قبل تا کنون و همچنین مصوبه شورای اسلامی شهر و به منظور ایجاد سیمایی زیبا و مطلوب برای شهر از مورخه 31 تیر ماه 98 اجازه هیچ سدمعبر و بساط گستری در خیابان امام خمینی (ره) را نخواهیم داد و بساط گستران می بایست جهت ساماندهی در بازارچه های محلی شهرداری از جمله بازار جدید بنفشه و بازار شب به سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی مراجعه نمایند.

نگاهی به روابط عمومی ها فرمانداری های مازندران