همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در مسیر تصویب

لایحه دایمی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در مسیر پاستور و تصویب نهایی است. هفته گذشته نوبخت (رئیس سازمان برنامه و بودجه) وعده داد که لایحه دائمی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان  اوایل این هفته به دولت می‌رود. با توجه به اینکه پیش‌نویس این لایحه در کارگروه ۳۱ نفره همسان‌سازی تایید شده است، انتظار می‌رود این لایحه […]

لایحه دایمی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در مسیر پاستور و تصویب نهایی است.

هفته گذشته نوبخت (رئیس سازمان برنامه و بودجه) وعده داد که لایحه دائمی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان  اوایل این هفته به دولت می‌رود. با توجه به اینکه پیش‌نویس این لایحه در کارگروه ۳۱ نفره همسان‌سازی تایید شده است، انتظار می‌رود این لایحه تا چهارشنبه در دولت طرح و تصویب شود. با این حساب، آخرین روزهای انتظار بازنشستگان است و روزشماری برای تصویب این لایحه آغاز شده است.

مساله بعدی این است که پس از تصویب این لایحه در هیات دولت که نقش مهمی در بهبود معیشت بازنشستگان کشور  دارد، مجلس شورای اسلامی چه زمانی آن را برای تصویب در صحن علنی در دستور کار خود قرار خواهد داد. این در حالی است که بیش از ۲۰۸ نماینده مجلس طرح دائمی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را برای طرح در صحن علنی امضا کرده‌اند و ظاهراً همه چیز در مجلس شورا به نفع بازنشستگان در جریان است.