پایان همکاری نساجی با ساکت الهامی؛ الهامی؛

از برکناری ساکت الهامی تا نپذیرفتن مربیگری توسط مسعود شجاعی

حرف آنلاین: باشگاه نساجی مازندران در بیانیه‌ای اعلام کرد که به اطلاع هواداران فهیم نساجی می‌رساند هیئت مدیره باشگاه ضمن احترام به بیش از یکسال همکاری نزدیک با آقای ساکت الهامی به مرحله قطع همکاری با ایشان رسیده است و مسعود شجایی نیز سرمربیگری موقت را نپذیرفت.

در این مدت باشگاه تلاش کرد نهایت همکاری با آقای الهامی را بعمل آورده و تا حد امکان به وظیفه خود در قبال وی جامه عمل ببخشد، اما بنا به دلایلی که باشگاه ترجیح می‌دهد از ذکر جزئیات آن‌ها خودداری کند، زمان جدایی از ایشان فرا رسیده است.

در این باره تا این حد بسنده می‌کنیم که مشارالیه پس از دیدار روز گذشته مقابل مس و شکست در این مسابقه در رختکن اقدام به رفتاری نموده‌اند که هرگز در تاریخ باشگاه سابقه نداشته است.

مسائلی که ذکر مجدد آن‌ها مایه وهن باشگاه بزرگ نساجی و هواداران بی‌نظیر آن است؛ بنابراین ضمن تشکر از آقای الهامی، خداحافظی چندباره ایشان با بازیکنان و خودداری از برگزاری و برنامه‌ریزی جلسه تمرینی را به منزله استعفای وی قلمداد کرده و با ایشان قطع همکاری می‌شود.

‍من ساکت الهامی افتخارم این است که بچه خانی آباد هستم؛ بچه جنوب شهر تهران. در همه این سال‌ها می‌توانستم، اما نخواستم بالاتر بروم و زرق و برق برج‌ها وسوسه ام نکرد که به جایی بروم که ریشه ندارد. ما بچه‌های جنوب شهر به محله خود افتخار می‌کنیم و به اصالت محلی خود می‌بالیم. برای همین است که چه تبریز و چه قائم شهر وقتی یک تیم را اصیل می‌بینم، می‌دانم همین اصالت می‌تواند جای همه کمبود‌ها را بگیرد و کاری را انجام داد که دیگران در حسرت آن می‌سوزند. روزی که به قائم شهر آمدم، وقتی گفتم این تیم را به آسیا می‌رسانم، همه شاید در دل خود خندیدند، اما من در این شهر چیزی می‌دیدم که دیگران نمی‌دیدند، شاید نمی‌خواستند ببینند. من روی صورت تمام مردمان شهر خسته، لبخندی را می‌دیدم که وظیفه من بود، ماموریت من بود که نقاشی کنم.

غروری را می‌دیدم که باید با افتخار یکی می‌شد. امروز خوشحالم که یک شهر، یک تیم اصیل به دیگران نشان داد که تیم بزرگ نساجی مازندران چه اندازه بزرگ است و چقدر نشستن روی نیمکت آن می‌تواند برای هر کسی آرزو باشد، افتخار باشد. خوشحالم که یک شهر و یک استان را شاد کردم. در دلم جشنی برقرار است، بزرگتر از جشن مردم مازندران و طولانی‌تر از جشن سه روزه آن ها. این شادی کمترین حق این مردم بود، بیشتر باید باشد..

من ساکت الهامی بچه خانی آباد، بچه جنوب شهر تهران، یاد نگرفته ام، زیر و رو بکشم، کم فروشی کنم، منفعت اندیشی کنم، دورویی بکنم. من همین هستم. من وقتی سرمربی یک تیم هستم، باید هر چه دارم برای موفقیت این تیم بگذارم. من حق ندارم به خودم فکر کنم، اگر عصبانی می‌شوم، اگر دعوا می‌کنم، اگر می‌جنگم برای یک تیم است، برای یک شهر، برای یک استان. من فکر می‌کنم وقتی خنده‌های چهره‌های خسته به پیروزی تیم من بستگی دارد. من حق ندارم به این فکر کنم که دارم پل‌ها را پشت سرم خراب می‌کنم و تیم مقابل فرصتی است برای مربیگری در آینده. هر کاری کردم برای خندیدن هوادران یک تیم بود. من روی نیمکت نساجی حق ندارم به روابط آدم‌های دیگر فکر کنم و این که بردن تیمی متمول می‌تواند شروع مشکلات من باشد.

اکنون هم که فرصت همراهی بیشتر با نساجی نیست، همیشه هوادار این تیم خواهم بود به خاطر مردم مهربان این شهر و استان، اما این حق را دارم که از مدیران این باشگاه بخواهم، همه آن چیزی که در رختکن رخ داد را کامل و شفاف بیان کنند که اگر آن‌ها این کار را نکنند، من خود این کار را خواهم کرد تا همه بدانند من چیزی بیشتر از موفقیت نساجی نمی‌خواستم، چون اکنون خوب می‌دانم این تیم امید یک شهر خسته است. موفق باشید.

یادآور می‌شود بر اساس شنیده ها. مسوولان تیم نساجی برای فصل آینده با امیر قلعه‌نویی سرمربی فعلی تیم گل گهر سیرجان برای هدایت تیم خود مذاکره کرده اند.

*شجاعی پیشنهاد جانشینی الهامی در نساجی را نپذیرفت

پس از برکناری ساکت الهامی از سرمربیگری تیم فوتبال نساجی، مدیران این باشگاه تصمیم گرفتند تا پایان فصل از مسعود شجاعی به عنوان سرمربی موقت استفاده کنند.

با این وجود پس از طرح این پیشنهاد، شجاعی با این موضوع مخالفت کرده است و باید دید با این وضعیت مدیران باشگاه نساجی آیا می‌توانند رضایت او را برای سرمربگیری نساجی جلب کنند یا برای انتخاب جانشین موقت الهامی به سراغ گزینه دیگری می‌روند‌.