مراسم وداع باشهید گمنام دفاع مقدس در ساری

مراسم عزاداری شب شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری(س) و وداع با یک شهید گمنام دفاع مقدس شامگاه چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ با حضور شماری از مسؤولان، خانواده معظم شهدا، دانشگاهیان و اقشار مختلف مردم در دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) ساری برگزار شد. به گزارش حرف آنلاین و به نقل از روابط عمومی، دکتر سیدیوسف هاشمی […]

مراسم عزاداری شب شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری(س) و وداع با یک شهید گمنام دفاع مقدس شامگاه چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ با حضور شماری از مسؤولان، خانواده معظم شهدا، دانشگاهیان و اقشار مختلف مردم در دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) ساری برگزار شد.

به گزارش حرف آنلاین و به نقل از روابط عمومی، دکتر سیدیوسف هاشمی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران با تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در این مراسم بیان داشت: ما دانشگاهیان علم شهادت و علم مکتب سلیمانی را زمین نخواهیم گذاشت. شهادت سردار سپهبد سلیمانی پایان راه نیست بلکه آغاز راه است و آغاز مکتب سلیمانی است چرا که او اخلاص داشت و رضای خدا را بر هر چیز ترجیح می‌داد و در دل مردم جای گرفت. آن سلیمانی رفت اما سلیمانی های جدید رویش کردند. جوانان امروز ما هر چند که حضرت امام (ره)، انقلاب و جنگ را ندیدند اما به عشق سردار سلیمانی و شهدای خوش نام، پای کار هستند.

وی افزود: شهادت یک حضور، یک مرگ آگاهانه و یک انتخاب درست است. شهدای گمنام راهشان را خودشان انتخاب کردند. شهید گمنام، دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران را با حضور خود عطرآگین نمود و دانشگاه از الطاف معنوی این حضور بهره مند خواهد شد.

فرهنگ غنی دفاع مقدس یک فرهنگ بزرگ برای نسلهای امروز و آینده است و حماسه مردان مردی است که هشت سال در برابر متجاوزان ایستادند و این ایستادگی مرهون اخلاق و معنویت در سیره شهدا بوده است. تا زمانی که اسلام هست، شهادت نیز هست و آرامش و امنیت امروزمان را مدیون خون شهدا هستیم.

دکتر هاشمی در پایان گفت: ما دانشگاهیان نیز راه سردار شهید سلیمانی را ادامه خواهیم داد تا پرچم مقدس نظام انقلاب اسلامی ایران به صاحب اصلی آن تقدیم گردد.