مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران مطرح کرد: ضرورت بهره‌گیری از حضور مقتدرانه بانوان در فعالیت‌های دریامحور

 مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران خواستار برنامه‌ریزی برای حضور و بهره‌گیری مقتدرانه از توان و ظرفیت بانوان در فعالیت‌های دریامحور شد. محمدتقی انزان پور در مراسم روز جهانی دریانوردی با اشاره به پنج هزار کیلومتر طول نوار ساحلی در شمال و جنوب و ابعاد اقتصادی، نظامی و امنیتی دریا افزود: هر کشوری که از مواهب […]

 مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران خواستار برنامه‌ریزی برای حضور و بهره‌گیری مقتدرانه از توان و ظرفیت بانوان در فعالیت‌های دریامحور شد. محمدتقی انزان پور در مراسم روز جهانی دریانوردی با اشاره به پنج هزار کیلومتر طول نوار ساحلی در شمال و جنوب و ابعاد اقتصادی، نظامی و امنیتی دریا افزود: هر کشوری که از مواهب دریا بهره‌مند‌است، کشوری مقتدر و توانمند در عرصه‌های مختلف خواهد بود.

وی افزود: ساختارهای مناسبی از حیث نظامی و اقتصادی در شمال و جنوب کشور ایجادشده که سبب افزایش اقتدار نظام جمهوری اسلامی‌شده است و به‌رغم تنش‌های مختلف در چهار دهه اخیر، به دلیل اقتدار، تهدیدها رنگ‌باخته است.

وی گفت: روز جهانی دریانوردی فرصتی برای قدردانی از فعالیت کسانی است که با فعالیت دریا مرتبط هستند و هرکسی که از دریا ارتزاق می‌کند را می‌توان، دریانورد اطلاق کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به فعالیت دریانوردان برای تأمین اقتصاد و امنیت در کشور و وجود مشکلات فراوان فراروی این حرفه تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد مبادلات اقتصادی کشور و ۸۰ درصد مبادلات جهانی مرهون زحمات دریانوردان است.

انزان پور به نقش بی‌بدیل دریا و دریانوردی در حوزه اقتصاد و امنیت به شعار جهانی دریانوردی اشاره کرد و افزود: برای بهره‌برداری همراه با شئونات بانوان در فعالیت‌های دریانوردی باید برنامه‌ریزی شود زیرا ۵۰ درصد جمعیت کشور را بانوان تشکیل می‌دهند و باید از این بخش از توان انسانی در اقتصاد دریایی بهره گرفت.

وی یادآور شد: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های سازمان بنادر و دریانوردی و دستگاه‌ها و شرکت‌های مرتبط از حضور مقتدرانه بانوان در فعالیت‌های دریایی بهره گیریم. مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران بابیان اینکه ناوگان و دریانورد ایرانی را باید به‌عنوان یک هدف سرلوحه کار قرارداد تا اشتغال پایدار و بیشتری برای خانواده دریایی کشور فراهم کنیم تصریح کرد: نشست های تخصصی بیشتر بین ارگان‌های متولی دریا مانند شیلات و دریانوردی و غیره برگزار شود.