لزوم بومی‌سازی دانش بسته‌بندی پیشرفته محصولات کشاورزی

حرف آنلاین: رئیس جمور در بازدید از امکانات، تاسیسات و تجهیزات شرکت روماک‌گستر پارس بر لزوم راه‌اندازی مراکز پیشرفته بسته‌بندی و نگهداری محصولات باغی در مناطق مختلف کشور به‌ویژه‌ استان‌هایی که قطب کشاورزی هستند تاکید کرد. وی همچنین خواستار تلاش برای بومی‌سازی دانش فراوری، آزمایش و بسته‌بندی پیشرفته محصولات کشاورزی شد. گفتنی است؛ این مرکز مجهز […]

حرف آنلاین: رئیس جمور در بازدید از امکانات، تاسیسات و تجهیزات شرکت روماک‌گستر پارس بر لزوم راه‌اندازی مراکز پیشرفته بسته‌بندی و نگهداری محصولات باغی در مناطق مختلف کشور به‌ویژه‌ استان‌هایی که قطب کشاورزی هستند تاکید کرد.

وی همچنین خواستار تلاش برای بومی‌سازی دانش فراوری، آزمایش و بسته‌بندی پیشرفته محصولات کشاورزی شد.

گفتنی است؛ این مرکز مجهز به آزمایشگاه‌های تخصصی بوده و از امکان اسکن و عکس‌برداری سه بعدی برای سنجش کیفیت داخلی محصول، شناسایی و ردیابی محصولات بسته‌بندی شده، تشخیص صدمات محیطی میوه‌جات، توزین میوه به صورت دقیق و با سرعت بالا و اندازه‌گیری ابعاد انواع محصولات برای عرضه به بازارهای جهانی است.

این مجموعه همچنین دارای سالن‌های بسته‌بندی، آماده‌سازی، بارانداز، آزمایشگاه، تونل انجماد، بسته‌بندی و سردخانه‌های زیر صفر درجه است.

سالن‌های سردخانه و انجماد این مرکز، قابلیت نگهداری هزاران تن محصول کشاورزی، سبزی و صیفی دارد و از این روی از نقش مهمی در  تنظیم بازار محصولات کشاورزی و باغی برخوردار است./ایلنا