قربانی شدن 4نفر با گاز در مازندران

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : چهار نفر از هموطنان ما در یک روز سرد پاییزی در اثر گاز منواکسید کربن جان خود را از دست دادند. به گزارش حرف، دکتر علی عباسی تصریح کرد: 3 نفر در چالوس و یک نفر در آمل در اثر گاز منواکسید کربن جان باختند. عباسی با بیان […]

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : چهار نفر از هموطنان ما در یک روز سرد پاییزی در اثر گاز منواکسید کربن جان خود را از دست دادند.

به گزارش حرف، دکتر علی عباسی تصریح کرد: 3 نفر در چالوس و یک نفر در آمل در اثر گاز منواکسید کربن جان باختند.

عباسی با بیان اینکه گاز گرفتگی با علائمی مثل خواب آلودگی، ضعف، گرفتگی بدن، سردرد، تهوع و درد قفسه سینه همراه است با آغاز فصل سرما و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی نسبت به افزایش مسمویت با گاز منواکسید کربن هشدار داد.

این مقام اجرایی استان بیان کرد: باتوجه به این که گاز منو اکسیدکربن، بی‌رنگ و بو بوده و تنفس آن سبب  مسمومیت و مرگ افراد می‌شود، مردم باید در نصب و استفاده از وسایل گرمایشی به‌ویژه در فصل سرما دقت لازم را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: قراردادن انتهای دودکش در ظرف آب، اشکال در نوع اتصالات لوله‌های دودکش، نصب نشدن اصولی، بکارگیری دودکش نامناسب، مسدود بودن مسیر دودکش، رعایت نشدن قطر مناسب لوله‌های دودکش، مجهز نبودن انتهای دودکش پشت بام به کلاهکH و… از جمله عواملی هستند که می‌توانند سبب بازگشت گاز منواکسید کربن به داخل منزل و یا محیط سربسته شوند.

گفتنی است در سال گذشته (97) تعداد 41 نفر (32مرد و ما بقی زن)در استان مازندران در اثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن جان خود را از دست دادند.