فعالیت ۱۲۸ اکیپ جهت پایش برق مصرفی ادارات

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران در جمع مدیران عامل ، معاونین بهره‌برداری و فروش و خدمات مشترکین استان‌های شمال ، شمال شرق و شرق کشور در ساری با اشاره به فعالیت ۱۲۸  اکیپ از همکاران جهت پایش و کنترل مصرف برق ادارات ، بانک‌ها و سایر  نهادهای دولتی گفت : پیک‌بار شبکه توزیع برق […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران در جمع مدیران عامل ، معاونین بهره‌برداری و فروش و خدمات مشترکین استان‌های شمال ، شمال شرق و شرق کشور در ساری با اشاره به فعالیت ۱۲۸  اکیپ از همکاران جهت پایش و کنترل مصرف برق ادارات ، بانک‌ها و سایر  نهادهای دولتی گفت : پیک‌بار شبکه توزیع برق مازندران ۱۶ درصد بیشتر از پیک‌بار شب است.

 رضا غفاری افزود: ضریب بار حدود ۴۱ درصدی سالانه ، فزونی پیک‌بار روز از پیک‌بار شب ، هم‌زمانی بارهای فصلی شالی‌کوبی‌ها با پیک‌بار ، وجود بارهای متمرکز ناشی از حضور مسافران در مازندران ، دمای احساسی (دمای ظاهری ، رطوبت نسبی محیط ، سرعت وزش باد ) که منجر به استفاده زیاد از لوازم سرمایشی می‌شود از پارامترهای مؤثر بر بار شبکه توزیع برق مازندران هست .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران به همکاری بسیار خوب بخش‌های مختلف برای گذر از پیک تابستان پرداخت و یادآور شد : در بخش کشاورزی طرح کاهش بار کشاورزی با تعرفه‌های۳  الف- ب و ج مجموعاً ۶۲۹۵ تفاهم‌نامه امضاشده و حدود ۵ مگاوات کاهش مصرف پیش‌بینی‌شده است .

رضا غفاری اظهار داشت : در بخش صنایع نیز برنامه‌های کاهش پیک‌بار با قطع بار صنعتی و تعیین ساعت کار برنامه‌ریزی‌شده ۹ تفاهم‌نامه امضا و حدود ۵ مگاوات در پیک‌بار همکاری صورت گرفت . وی ادامه داد : در طرح کاهش اوج بار صنایع نیز ۲۵۴ تفاهم‌نامه امضا که حدود ۳۹ مگاوات پیش‌بینی کاهش مصرف بوده است و در طرح ذخیره عملیاتی صنایع هم ۱۷  تفاهم‌نامه امضاشده است که پیش‌بینی ۴ مگاوات کاهش مصرف‌شده و در طرح جابجایی روزهای تعطیل صنایع هم ۲۵ تفاهم‌نامه امضا که بیش از ۱۰ مگاوات پیش‌بینی کاهش پیک‌بار به‌عمل‌آمده است .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران به طرح کاهش بار جایگاه‌های  CNG اشاره و گفت : در این طرح نیز ۷۸ تفاهم‌نامه امضاشده و ۱۱ مگاوات پیش‌بینی کاهش مصرف‌شده است و در مجموعه در طرح جامع مشارکت مشترکین جهت کاهش پیک‌بار هفت هزار و ۹۲ تفاهم‌نامه به امضا رسیده  که بیش از ۱۹۴ مگاوات کاهش مصرف به‌عمل‌آمده است.

غفاری همچنین به همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران اشاره و یادآور شد : ۲۶ شرکت از شهرک‌های صنعتی با کاهش ۹۰ درصد بار با شرکت توزیع برق مازندران جهت عبور از پیک‌بار تابستان همکاری خواهند داشت .