طارمی برمی‌گردد

کریم باقری در خصوص وضعیت تیم ملی فوتبال ایران در آستانه بازی با لبنان و سوریه در رقابت‌های انتخابی جام جهانی، گفت: بازی‌ها هیچ موقع راحت نیست بخصوص الان که تمام تیم‌ها تلاش می‌کنند بهترین نتایج را بگیرند و به جام جهانی بروند. لبنان هم همینطور. این تیم در کشور خودش است و تلاش می‌کند […]

کریم باقری در خصوص وضعیت تیم ملی فوتبال ایران در آستانه بازی با لبنان و سوریه در رقابت‌های انتخابی جام جهانی، گفت: بازی‌ها هیچ موقع راحت نیست بخصوص الان که تمام تیم‌ها تلاش می‌کنند بهترین نتایج را بگیرند و به جام جهانی بروند. لبنان هم همینطور. این تیم در کشور خودش است و تلاش می‌کند نتیجه بگیرد.

وی افزود: این‌طرف هم تیم ملی ایران است با بهترین بازیکنانی که در اختیار دارد. تمام تلاشمان را می‌کنیم تا نتیجه خوبی بگیریم. برای تیم ملی ما مهم است که در این مسابقه پیروز شویم. بازی سختی هم با سوریه داریم. در این چند روز خودمان را آماده می‌کنیم و بازیکنان با ریکاوری و تمرین خوب آماده بازی سخت می‌شویم.

مربی تیم ملی با اشاره به تمرین این تیم در لبنان روی چمن مصنوعی تاکید کرد: تمرین نخست در چمن مصنوعی برگزار شد زیرا امکانات اجازه نداد در چمن طبیعی تمرین کنیم. سه شنبه هم این قضیه را داریم ولی این دلیل نمی‌شود کم بیاوریم و کم بگذاریم. ان شاءالله روز قبل از بازی در زمین اصلی با تمام وجود تمرین می‌کنیم.

باقری در خصوص حواشی ایجاد شده در پی عدم دعوت از مهدی طارمی به تیم ملی گفت: در این چند روز اتفاقاتی رخ داد که خیلی حاشیه ایجاد شد. این حواشی همیشه در فوتبال بوده و هست. درباره موضوع اسکوچیچ و طارمی دوستان می‌توانستند بهتری قضیه را انعکاس بدهند. دو بازی مهم در پیش داریم. تمام رسانه‌ها نگه می‌داشتند این بازی‌ها را انجام می‌دادیم و بعد صحبت می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: در این چند روز خیلی صحبت شد. آقای اسکوچیچ، من و آقای خورشیدی (سرپرست تیم ملی) چند باری با طارمی تماس گرفتیم که اگر مشکلی هست حل و فصل کنیم. با گفتگو می‌شود مشکلات را حل کرد. می‌توانستیم این حاشیه را جمع و جور کنیم ولی متاسفانه از طرف طارمی جوابی دریافت نکردیم نه من و نه آقای اسکوچیچ.

کریم باقری تاکید کرد: آخرین نفر به من گفتند با طارمی تماس بگیرید که دو بار تماس گرفتم و متاسفانه -طارمی- پاسخی نداد. ایشان هم دلایل خاص خودش را دارد. ان شاءالله این مشکلات حل می‌شود و مهدی به تیم ملی بر می‌گردد. مهدی یکی از آماده‌ترین و بهترین بازیکنان تیم ملی و تیم باشگاهی است و زحمت زیادی می‌کشد و پیشرفت خیلی خوبی کرده است. منکر این قضیه نیستیم.

مربی تیم ملی ایران یادآور شد: اگر مهدی با من یا اسکوچیچ صحبت می‌کرد قضیه راحت‌تر جمع و جور می‌شد. صحبت نکردن مهدی به حاشیه‌ها دامن زد. از همه خواهش می‌کنم این موضوع را کِش ندهند. در سایت‌ها دیدم که نظرسنجی می‌کنند چه کسی راست می‌گوید. از تیم ملی حمایت کنید چون این تیم برای ایران است و برای یکی دو نفر نیست. باید به تیم ملی کلی نگاه کنیم. خواهشم این است مطبوعات، تلویزیون و رسانه‌ها از تیم ملی حمایت کنند. فقط نام تیم ملی باشد نه شخص تا از این دو بازی سربلند بیرون بیاییم.