مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران خبر داد؛

افزایش ۱۵ درصدی شرکت‌کنندگان در ششمین دوره انتخابات شورای هیئات مذهبی

حرف آنلاین: مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران از شرکت هزار و ۶۸۱ نفر در ششمین دوره انتخابات شورای هیئات مذهبی در استان خبر داد و گفت: حضور شرکت کنندگان با افزایش ۱۵ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.

به گزارش حرف آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمدمهدی شریف تبار از شرکت ۷۹ درصدی مسئولان هیئات مذهبی در انتخابات شورای هیئات مذهبی مازندران خبرداد و افزود: هزار و۶۸۱ هیئت مذهبی استان مازندران در ششمین دوره انتخابات شورای هیئات مذهبی مذهبی، در شهرهای استان شرکت کردند.

وی با بیان اهمیت برگزاری این انتخابات در دوره‌های مختلف، اظهار داشت: ششمین دوره از این انتخابات با افزایش ۱۵ درصدی شرکت کنندگان نسبت به دوره قبل روز جمعه در ۲۴ شهر استان همزمان با سراسر کشور برگزار شد که پس از تأیید صحت انتخابات و افراد منتخب، به صورت استانی و سپس کشوری نیز برگزار خواهد شد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان، بیان داشت: با توجه به دستورالعمل برگزاری انتخابات و شرکت کنندگانی که مجاز به رأی دادن می‌باشند، این دوره با استقبال خوبی از سوی مسئولین هیئات مذهبی روبرو شد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران، به اهداف تشکیل شورای هیئات مذهبی در شهرهای استان اشاره کرد و افزود: برنامه ریزی و اتخاذ تدبیر و استفاده از ظرفیت‌های هیئات مذهبی برای تحقق اهداف چشم انداز ایران ۱۴۴۴ در گام دوم انقلاب مبتنی بر راهبردهای کلان ملی و راهبرد سازمان هیئات مذهبی و بصیرت افزایی و تعمیق مبانی انقلاب اسلامی که مبعث از تعالیم اهل بیت (ع) در جامعه هیئات، از اهداف تشکیل این شورا است.

حجت الاسلام شریف تبار ضمن قدردانی از ائمه جمعه شهرهای استان، معاون سیاسی امنیتی استانداری، فرمانداری‌ها، فرماندهی نیروی انتظامی، عوامل اجرایی انتخابات، مسئولان هیئات مذهبی شهرستان در برگزاری این دوره از انتخابات، خاطرنشان کرد: در این دوره از انتخابات حضور کاندیداها با مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری نسبت به دوره‌های قبل رشد چشمگیری داشته است.