سهم ۷ درصدی ایران از کل تولید پژو فرانسه

شرکت پژو سیتروئن اعلام کرد ۲۳۳ هزار دستگاه خودرو پژو تحت لیسانس این شرکت فرانسوی طی سال ۲۰۱۶ در ایران تولید شده است که معادل ۷ درصد کل تولید جهانی این شرکت بوده است. در سال ۲۰۱۶ میلادی، حدود ۲۳۳ هزار خودروی پژو تحت لیسانس این شرکت فرانسوی در ایران تولید شده است. شرکت پژو […]

شرکت پژو سیتروئن اعلام کرد ۲۳۳ هزار دستگاه خودرو پژو تحت لیسانس این شرکت فرانسوی طی سال ۲۰۱۶ در ایران تولید شده است که معادل ۷ درصد کل تولید جهانی این شرکت بوده است.

در سال ۲۰۱۶ میلادی، حدود ۲۳۳ هزار خودروی پژو تحت لیسانس این شرکت فرانسوی در ایران تولید شده است.

شرکت پژو سیتروئن اعلام کرد، میزان فروش خودروهایش در سال ۲۰۱۶ به میزان ۵٫۸ درصد رشد کرده و به ۳٫۱۴۶ میلیون دستگاه رسیده که از این رقم ۲۳۳ هزار دستگاه(معادل ۷ درصد) در ایران و تحت لیسانس پژو تولید شده است.

در خاورمیانه و آفریقا، گروه پژو توانسته در سال ۲۰۱۶ میزان فروش خود را دو برابر کند و به ۳۸۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه برساند.در گزارش شرکت پژو، از ایران خودرو به عنوان «شریک تاریخی برند پژو» یاد شده است.

میزان فروش خودروهای شرکت پژو در سال ۲۰۱۵، دو میلیون و ۹۷۲ هزار دستگاه بوده است.

به گزارش تسنیم ، تولید خودروسازان ایرانی در ۸ ماهه نخست سال شمسی جاری از ۸۲۰ هزار دستگاه عبور کرده که ۳۵٫۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

ایران ۷۵۹ هزار و ۸۷۱ دستگاه خودروی مسافری، ۵۲ هزار و ۱۲۹ دستگاه خودروی پیکاپ، ۶۱۶ دستگاه اتوبوس و خودروی باری کوچک و ۷ هزار و ۳۵۳ دستگاه کامیون تولید کرده است. در بازه زمانی مورد اشاره، تولید خودروهای مسافری در ایران رشدی ۱۳۸ درصدی را شاهد بوده است.

بر اساس برنامه توسعه اقتصادی ایران، انتظار می رود خودروسازان ایرانی تا سال ۲۰۲۵ میلادی ۳ میلیون دستگاه خودرو تولید کنند.در عین حال، انتظار می رود تولید کنندگان قطعات خودرو ۲۵ میلیارد دلار قطعات خودرو تولید و ۶ میلیارد دلار قطعه صادر نمایند.