تعیین تکلیف کاپیتان پرسپولیس در سه‌شنبه سرنوشت‌ساز

در حالی پایان قرارداد کاپیتان پرسپولیس فرا رسید که شائبه هایی مبنی بر خداحافظی سیدجلال حسینی از فوتبال به گوش می رسد . از سوی دیگر یحیی گل محمدی برای احترام به کاپیتان باسابقه خود ادامه حضور وی را در اختیار خودش قرار داد . 

در همین راستا مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره ادامه همکاری با کاپیتان پرسپولیس قرار ملاقاتی را برای فردا سه شنبه با حسینی ترتیب دهد تا این بازیکن پس از جلسه با درویش در این خصوص تصمیم‌گیری کند.

سید جلال تا پایان هفته جاری قرار است درباره ادامه فعالیت خود تصمیم‌گیری کند تا تکلیف تمام مدافعان میانی پرسپولیس برای فصل آینده مشخص شود.

 

بیوگرافی کامل کاپیتان پرسپولیس

سید جلال حسینی فوتبالیست ایرانی زادهٔ ۱۴ بهمن ۱۳۶۰ در بندر انزلی بازیکن فوتبال می باشد. او در ۱۱۶ بازی برای تیم ملی فوتبال ایران به میدان رفت و سابقهٔ کاپیتانی تیم نلی را دارد. سید جلالاکنون برای تیم فوتبال پرسپولیس به عنوان مدافع میانی توپ می زند.

در خانواده شان او دومین فرزند از پنج پسر جهان حسینی است. برادر کوچکش، جمال نیز فوتبالیست است. حسینی به صورت فامیلی ازدواج کرده و نام همسرش، لیلا ریاحی است. آنها دو دختر به نام های نورا و میلا دارند.

او تاکنون در تیم‌های ملوان بندر انزلی، سایپا، سپاهان، پرسپولیس، الاهلی قطر و نفت تهران بازی کرده است. سید جلال حسینی پرافتخارترین بازیکن لیگ برتر است و با سابقهٔ شش قهرمانی در این مسابقات، تنها بازیکن تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران است که توانسته‌است با سه تیم مختلف قهرمان شود. همچنین او با تیم فوتبال پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ به عنوان نایب قهرمانی دست پیدا کرد.او در ۱۰ آذر ۱۳۹۷ از بازی‌های ملی خداحافظی کرد.

 

نحوه راهیابی سید جلال حسینی به تیم ملی

سیدجلال به سایپا رفت. در آنجا درخشید و با علی دایی، در اولین فصل سرمربیگری‌اش، قهرمان ایران شدند. حسینی به‌عنوان مدافع، گل‌های حساسی را هم به ثمر رساند و در روزهای پایانی چهره‌هایی مثل یحیی گل‌محمدی، سهراب بختیاری‌زاده و افت رحمان رضایی، نوید یک مدافع جدید و کامل برای فوتبال ایران را می‌داد.

در بیوگرافی سید جلال حسینی آمده است موفقیت با سایپا مسیر جدیدی را پیش روی او قرار داد. وقتی در اولین بازی جام ملت‌های ۲۰۰۷، کارمان به بن‌بست خورده بود، او بود که در اولین بازی‌های ملی‌اش دروازه ازبکستان را گشود. آن روز و با دیدن بازی کم‌اشتباهش حسرت خوردیم که کاش کمی زودتر به تیم ملی رسیده بود، کاش یک سال زودتر و در جام‌جهانی ۲۰۰۶ بازی می‌کرد، شاید گرهی از کارمان می‌گشود.

از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۸ راهی طولانی است. ۱۱ سال حضور ثابت، همیشگی و بسیار کم اشتباه در تیم ملی باعث شد تا سیدجلال حسینی به چیزی بدل شود فراتر از یک ملی‌پوش ساده، باشگاه صدتایی‌ها را رد و نامش را در تاریخ فوتبال ایران ثبت کند. حالا او بدون تردید در پانتئون فوتبال ایران است.

 

یک ازدواج فامیلی

خوشبختانه من و همسرم با هم نسبت فامیلی داریم و از این‌ جهت همدیگر را خوب می‌شناختیم و این موضوع، ازدواج‌مان را راحت‌تر کرد. خدا را شکر ایشان با فوتبال بازی کردن من مشکلی نداشتند و تا به امروز هم راضی هستند و هیچ مشکلی ندارند و همین موضوع هم به من بسیار کمک کرده است.

 

از فوتبال تا زندگی

من خودم به اندازه کافی درگیر فوتبال و مسائل و حواشی آن هستم و در این شرایط دوست ندارم که همسرم هم به فوتبال و بازی کردن من فکر کند و از ایشان خواسته‌ام که بیشتر به زندگی و فرزندمان رسیدگی کنند و خوشحالم که او هم در این زمینه موفق است.

 

بهترین خاطره زندگی

بهترین خاطره زندگی من پدر شدن است چون زمانی‌که نورا به دنیا آمد من حس خیلی عجیب و خوبی داشتم و یکی از بهترین روزهای زندگی‌ام بود. در واقع یک حس خوب بین پدر و دختر وجود دارد که غیرقابل توصیف است. بچه هرچقدر بزرگ‌تر می‌شود شرایط برای پدر و مادر سخت‌تر می‌شود. امیدوارم پدر خوبی باشم و تمام تلاشم را می‌کنم تا خوب پرورش پیدا کند.

دوست دارم پدر خوبی برای دخترم باشم اما به اینکه در آینده قرار است دخترم با چه کسی ازدواج کند، زیاد فکر نمی‌کنم. (باخنده) تا الان نتوانستم آن چیزی که باید، باشم اما امیدوارم از این به بعد شرایطی برای دخترم مهیا شود که بتواند در آرامش باشد. در حال حاضر تمام عشق و زندگی‌ام، دخترم است.

 

برنامه برای شغل دوم

خیلی دوست داشتم و دارم که یک کسب و کار جدید برای خودم راه بیندازم ولی در حال حاضر تمام وقتم را فوتبال گرفته است. ولی این را می‌دانم که تا آخر عمر نمی‌توانم بازی کنم و باید شغل دیگری هم داشته باشم و دوست دارم که این کار را انجام دهم ولی هنوز برنامه خاصی برای راه‌اندازی یک شغل جدید ندارم!

 

سختی‌های کودکی من

اگر بخواهم از کودکی خودم تعریف کنم داستان زیاد است؛ از همه چیز و از همه سختی‌های آن دوران چون از زمانی‌که چشم باز کردم و به دنیا آمدم سختی بود و مشکلات؛ از کار کردن شروع شد و تا همین سختی‌های فوتبال و مشکلات و مسائل آن ادامه پیدا کرد. البته در کنارش بازی‌های کودکانه هم بود اما بیشتر سختی‌های زندگی بود تا لذت بردن از آن!

 

کمک‌های پدر و برادرها

زمانی ‌که من با پدر و ۲ برادرم کار می‌کردم، آنها خیلی حامی من بودند. در واقع برادرهایم به خاطر اینکه من بتوانم به تمرینات فوتبال برسم خیلی جور من را می‌کشیدند. کلا زندگی سختی داشتیم و خانواده‌ام خیلی سختی کشیدند تا من بتوانم موفق باشم. حتی زمانی‌که من بازی داشتم، آنها بیشتر کار می‌کردند تا من بتوانم استراحت کنم و در واقع خیلی برای پیشرفت من زحمت کشیدند و این را به خوبی می‌دانم که دین بزرگی به گردن من دارند.

 

لازم به ذکر است مجموعه ورزشی شهدای کن در غرب تهران نیز در چند روز گذشته با سرمایه گذاری کاپیتان پرسپولیس و با حضور چهره‌های سرشناس ورزشی افتتاح شد.