تحقق اقتصاد مقاومتی با مبارزه با قاچاق کالا امکان پذیراست

رئیس کمیسیون قاچاق کالا و ارز شهرستان ساری تحقق اقتصاد مقاومتی را در گروه مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز و ارتقاء کیفیت تولیدات داخلی دانست. احمد حسین زادگان در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارز درساری گفت که با تغییر نگرش در نحوه مبارزه با قاچاق کالا و ارزدرکشور باعث کاهش ۵۰ […]

رئیس کمیسیون قاچاق کالا و ارز شهرستان ساری تحقق اقتصاد مقاومتی را در گروه مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز و ارتقاء کیفیت تولیدات داخلی دانست.

احمد حسین زادگان در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارز درساری گفت که با تغییر نگرش در نحوه مبارزه با قاچاق کالا و ارزدرکشور باعث کاهش ۵۰ درصدی ورود کالاهای قاچاق به کشور شد و این روند تقویت تولید داخلی را فراهم کرد. فرماندارشهرستان ساری پیامدهای مثبت تغییرونحوه مبارزه با قاچاق کالا در داخل کشور در دولت تدبیر و امید را حمایت از تولید ملی و گسترش بازارهای داخلی، بومی شدن تکنولوژی، گسترش و تقویت همبستگی های فرهنگی و اجتماعی، استقلال اقتصادی و سیاسی، ایجاد کار و اشتغال و کاهش نرخ بیکاری دانست. حسین زادگان اظهارداشت : باید به سوی تقویت تولید و در کنار آن اصلاح الگوی مصرف پیش برویم و برای تقویت تولید هم سیاست های اقتصاد مقاومتی بهترین راهکار است. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ساری،رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالاو ارز شهرستان ساری، آموزش و آگاهی بخشی به مردم و فرهنگ سازی را بهترین راهکار برای مبارزه با قاچاق کالا دانست.

وی اضافه کرد : برای ترغیب مردم به بهره گیری از کالاهای تولید داخل نیز توجه به کیفیت تولیدات داخلی از سوی کارآفرینان است .دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالاو ارز شهرستان ساری نیز در این جلسه گفت در سال جاری ۱۸۴ پرونده قاچاق کالا به تعزیرات حکومتی برای برخورد قانونی ارسال شد.

محمد زلیکانی افزود: در اجرای طرح مبارزه با برندهای تقلبی خارجی ۳۸ واحد شناسایی شدند که فهرست آنها برای دریافت مجوز قانونی به اماکن ارسال شد که در صورت دریافت نکردن مجوز پلمپ می شوند.دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالاو ارز استان مازندران گفت که عزم جدی دولت یازدهم در مبارزه با قاچاق کالا طی چهار سال گذشته باعث شد تا میزان کالای قاچاق از ۲۵ میلیارد دلار به حدود ۱۲ و نیم میلیارد رسید.علی پیرفلک افزود : طرح هایی مانند رجیستری موبایل در صورت اجرا می توانند حداقل یک میلیارد دلار از حجم قاچاق کشور را کاهش دهد و به اقتصاد داخلی تزریق شود.پیرفلک از دستگاه‌های دولتی شهرستان خواست در راستای الکترونیکی شدن روند ثبت و صدور کالا و شفاف‌سازی نظام توزیع، در ثبت انبارها و محل‌های نگهداری کالای خود پیشگام باشند.براساس گزارش هشت ماهه دبیرخانه کمیسیون قاچاق کالا و ارز مازندران در این مدت ۲۶۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران کشف شد و درمجموع یکهزار و ۶۶۲ فقره پرونده قاچاق کالا در مازندران تشکیل شد و برای برخورد در اختیار تعزیرات حکومتی قرار گرفت .