بسته خبری پلیس مازندران|از دستگیری سارق حرفه‌ای در قائمشهر تا کشف ۱۰ فقره سرقت در گلوگاه

حرف آنلاین: فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری سارق حرفه ای داخل خودرو با ۳۴ فقره سرقت در شهرستان قائمشهر ، فرماندهان نوشهر و گلوگاه نیز آخرین اخبار پلیس را تشریح کردند. سردار مرتضی میرزایی در تشریح این خبر، گفت: در پی چندین فقره سرقت داخل خودرو در شهرستان قائم شهر بررسی موضوع به صورت ویژه […]

حرف آنلاین: فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری سارق حرفه ای داخل خودرو با ۳۴ فقره سرقت در شهرستان قائمشهر ، فرماندهان نوشهر و گلوگاه نیز آخرین اخبار پلیس را تشریح کردند.

سردار مرتضی میرزایی در تشریح این خبر، گفت: در پی چندین فقره سرقت داخل خودرو در شهرستان قائم شهر بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی شهرستان قائم شهر با انجام کار گسترده اطلاعاتی یک سارق حرفه ای را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه وی را در مخفیگاهش در یک منزل مسکونی دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه وی مقادیری از اموال مسروقه داخل خودرو نیز کشف شد، خاطرنشان کرد: متهم درتحقیقات انجام شده به ۳۴ فقره سرقت داخل خودرو اعتراف کرد.

سردار میرزایی در پایان با اشاره به اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد از شهروندان خواست: خودروهای خود را به وسایل ایمنی تجهیز و در پارکینگ های دارای مجوز و یا نقاطی که دوربین های سطح شهر به آنها مشرف است پارک و از نگهداری اشیاء و وسایل قیمتی و هرگونه وجوه نقد در داخل خودرو اکیداً خودداری کنند.

*دستگیری ۴ سارق و کشف ۲ خودروی سرقتی در نوشهر 

فرمانده انتظامی نوشهر از دستگیری ۴ سارق حرفه ای خودرو و کشف ۲ فقره خودرو سرقتی در آن شهرستان خبر داد. 

سرهنگ اکبر درویشی در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی سرقت یک دستگاه خودرو، دستگیری سارق یا سارقان را در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پلیس آگاهی در حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ مشکوک و آن را توقیف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر، اظهارداشت: ماموران پس از استعلام و اطمینان از سرقتی بودن وسیله نقلیه، راننده و سرنشینان را دستگیر و در بازرسی از خودرو تعدادی مدارک هویتی مسروقه را کشف کردند.

سرهنگ درویشی، تاکید کرد: متهمان در بازجویی های پلیس با وجود شواهد و قرائن، چاره ای جز بیان حقیقت نداشتد و به سرقت ۲ دستگاه خودرو و ۲ فقره سرقت محتویات داخل خودرو اعتراف و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

سرهنگ درویشی در پایان از شهروندان خواست: خودروهای خود را به سیستم ایمنی مجهز کرده و از نگهداری اشیاء و اموال قیمتی، وجه نقد در داخل خودرو خودداری کنند و هرگونه موارد مشکوک را بلافاصله به مرکز فوریت های پلیسی۱۱۰ اطلاع دهند.

*کشف ۱۰ فقره سرقت منزل در شهرستان گلوگاه 

فرمانده انتظامی گلوگاه از شناسایی و دستگیری ۲ متهم به سرقت منزل و کشف ۱۰ فقره سرقت خبر داد. 

سرهنگ محمود کلوانی با اعلام این خبر، افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل و اماکن خصوصی در سطح شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ماموران با انجام تحقیقات و بررسی صحنه های سرقت دریافتند، سارقان با شناسایی منازل خالی از سکنه و تخریب درب و اقدام به سرقت می کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه، خاطر نشان کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی دو متهم به سرقت منزل و اماکن که دارای سابقه سرقت بودند را شناسایی و با هماهنگی قضائی در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند.

سرهنگ کلوانی افزود: متهمان در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس به بزه انتسابی و۱۰ فقره سرقت منزل واماکن خصوصی در سطح شهرستان اقرار کردند که در بازرسی از مخفیگاه متهمان مقادیری اموال مسروقه، کشف شد.

گفتنی است متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و سپس با قرار صادره روانه زندان شدند .