بسته خبری پلیس مازندران|از خلع ید ۲۲۷ هکتاری تا دستگیری سارقان منزل

حرف آنلاین: رئیس پلیس پیشگیری استان مازندران از خلع ید ۲۲۷ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی در ده ماه گذشته توسط یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان خبر داد.  سرهنگ سید محسن جعفری درگفت‌وگویی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی ماموران یگان حفاظت و جوامع محلی، ۱۸۸۰ استر هیزم و ۲۵۱ مترمکعب چوب […]

حرف آنلاین: رئیس پلیس پیشگیری استان مازندران از خلع ید ۲۲۷ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی در ده ماه گذشته توسط یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان خبر داد. 

سرهنگ سید محسن جعفری درگفت‌وگویی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی ماموران یگان حفاظت و جوامع محلی، ۱۸۸۰ استر هیزم و ۲۵۱ مترمکعب چوب آلات ۵ هزار و ۶۰۰ شاخه چلم در ۱۰ ماه گذشته کشف شد.

وی با اشاره به اقدامات موثر انجام شده تصریح کرد: در این مدت با تشکیل ۳ هزار و۳۴۰ فقره پرونده و دستگیری ۸۶۴ نفر، همچنین توقیف و ضبط ۸۴۸ دستگاه وسایل نقلیه و تجهیزات، مبارزه با قاچاق منابع طبیعی محقق شده است.

رئیس پلیس پیشگیری استان مازندران همچنین از رها سازی ۲۲۷ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی خبر داد و گفت: در۱۰ماه گذشته ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان به همکاری ماموران انتظامی و ادارات کشاورزی و صمت، زمین ها را از چنگ زمین خواران خلع ید کردند.

سرهنگ جعفری با اشاره به دریافت ۱۲۹۷ فقره گزارش مردمی از همکاری و تعامل خوب مردم در جهت برخورد با متجاوزان و صیانت و حفاظت از منابع ملی تقدیر کرد.

*سارق شب گرد در دام پلیس میاندورود 

فرمانده انتظامی میاندورود از دستگیری سارق سیم برق مزارع در حین سرقت در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ مجید باقری با تاکید بر اینکه همکاری همه جانبه و به موقع مردم با پلیس را از جمله عوامل تاثیرگذار در پیشگیری از وقوع جرایم برشمرد و اظهار داشت: برخورد قاطع با متخلفان، مجرمان و اقدامات کنترلی، محیط را برای فعالیت‌های مجرمانه ناامن می‌کند.

وی افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت اماکن خصوصی، مزارع و سیم کابل مخابرات در شهرستان میاندورود، موضوع در دستور کار ماموران این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی میاندورود تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی با گشت زنی هدفمند، یک سارق که در نیمه های شب در حین سرقت سیم برق از مزارع بود را با یکدستگاه خودروی سواری پژو شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ باقری ادامه داد: ماموران با هماهنگی قضائی در بازدید از خودروی متهم، مقادیری سیم و کابل مخابرات و قیچی و الات جرم را کشف کردند.
وی اظهار داشت: سارق ۴۵ ساله در تحقیقات به عمل آمده به ۶ فقره سرقت اماکن خصوصی و کابل مخابراتی با این روش اعتراف کردکه با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان میاندورود در پایان با اعلام اینکه وقوع سرقت به لحاظ تبعات آن در جامعه که موجب پایین آمدن احساس امنیت می‌شود، اهمیت ویژه‌ای دارد خاطرنشان کرد: پلیس برای تامین امنیت و ارتقاء احساس آن در جامعه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند و شهروندان موارد مشکوک را به پلیس۱۱۰ اعلام نمایند.

*کشف۲۰ کیلو تریاک از ۳ قاچاقچی مواد مخدر 

فرمانده انتظامی محمودآباد از دستگیری ۳ قاچاقچی حرفه ای مواد مخدر و کشف ۲۰ کیلو تریاک در آن شهرستان خبر داد. 

سرهنگ محمود حسین زاده در تشریح این خبر گفت: در پی اطلاعات واصله مبنی بر فعالیت افرادی در زمینه خرید و فروش مواد مخدر، موضوع به بصورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از کسب اطلاع از این موضوع با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، مخفیگاه متهمان را در یکی از محله های این شهرستان شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضائی آن را مورد بازرسی قرار دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد با اشاره به دستگیری متهمان تصریح کرد: در این عملیات۲۰کیلو تریاک، ۳ حقه وافور و یک دستگاه توزین دیجیتال کشف و متهمان دستگیر شده نیز به همراه پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

*دستگیری سارق قطعات داخل خودرو با ۱۳ فقره سرقت 

فرمانده انتظامی شهرستان بابل از دستگیری سارق داخل خودرو با ۱۳فقره سرقت خبر داد. 

سرهنگ محمد زمان شالیکار، گفت: در پی وقوع سرقت های متعدد داخل خودرو در سطح شهر بابل، بررسی موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در اجرای این ماموریت، ماموران کلانتری ۱۱ با تلاش شبانه روزی، سارق را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

سرهنگ شالیکار با اشاره به اینکه متهم در بازجویی های به عمل آمده به ۱۳ فقره قطعات داخل خودرو  در محدوده شهر بابل اعتراف کرد، اظهار داشت:متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و موضوع در دست بررسی است.

*کشف ۳ تن چوب جنگلی قاچاق در ساری 

فرمانده انتظامی ساری از کشف ۳ تن چوب جنگلی قاچاق پس از توقیف یک دستگاه خودروی نیسان خبر داد. 

سرهنگ عبدالله حسن زاده با اعلام این خبر افزود: ماموران انتظامی بخش انتظامی پشتکوه در پی دریافت خبری مبنی بر قاچاق چوب،گشت زنی در محورهای جنگلی و کنترل خودروهای باری را در دستور کار خود قرار دادند.

وی از شناسایی یک دستگاه خودروی نیسان خبر داد و تصریح کرد: ماموران انتظامی خودروی نیسان را پس از شناسایی متوقف و در بازرسی دقیق از خودروهای توقیفی۳تن انواع چوب های قاچاق را که به صورت غیر مجاز از جنگل های اطراف برداشت شده بود را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری با بیان دستگیری یک قاچاقچی چوب در این اقدام پلیسی، خاطرنشان کرد: چوب های جنگلی کشف شده به اداره منابع طبیعی تحویل و متهمان نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

*دستبند قانون بر دستان سارقان مزارع کشاورزی در تنکابن 

فرمانده انتظامی تنکابن از دستگیری ۳ سارق حرفه ای و کشف ۱۶ فقره سرقت مزارع و باغات در آن شهرستان خبر داد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ غلامحسین شعبانی در تشریح این خبر بیان داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از باغات و مزارع کشاورزی این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی، ۳ سارق حرفه و دارای سابقه سرقت را در این ارتباط شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی آنان را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی تنکابن تصریح کرد: متهمان در بازجویی های به عمل آمده به ۱۶ فقره سرقت در این شهرستان اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

*دستگیری سارقان منزل در سوادکوه 

فرمانده انتظامی سوادکوه از دستگیری ۲سارق منزل در آن شهرستان خبر داد. 

سرهنگ عبدالله اکبری در تشریح این خبر بیان داشت: در پی وقوع سرقت از منزل در سطح شهرستان سوادکوه، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس کلانتری ۱۱ پل سفید با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی و دستگیری ۲ نفر از سارقان سابقه دار در این ارتباط شدند.

فرمانده انتظامی سوادکوه تصریح کرد: پس از هماهنگی قضائی، متهمان در عملیاتی ضربتی در حین حمل اجناس و اموال مسروقه دستگیر و به ۸ فقره از سرقت از منازل شهروندان اعتراف کردند.

سرهنگ اکبری با بیان این که متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک بلافاصله مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی۱۱۰ اطلاع دهند.