برگزاری هفتمین جشنواره خاطره‌نویسی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در مازندران

مدیر ادبیات، انتشارات و تاریخ دفاع مقدس اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از برگزاری هفتمین جشنواره خاطره‌نویسی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در مازندران خبر داد. سیدمحمد صادقی سنگدهی اظهار داشت: این جشنواره با موضوعات «شهدا و جانبازان مازندرانی در خارج از مرزهای کشور»، «رزمندگان مازندرانی در زمان اسارت توسط رژیم […]

مدیر ادبیات، انتشارات و تاریخ دفاع مقدس اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از برگزاری هفتمین جشنواره خاطره‌نویسی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در مازندران خبر داد.

سیدمحمد صادقی سنگدهی اظهار داشت: این جشنواره با موضوعات «شهدا و جانبازان مازندرانی در خارج از مرزهای کشور»، «رزمندگان مازندرانی در زمان اسارت توسط رژیم بعث عراق»، «دیپلمات‌ها و سفارتخانه‌ها»، «حج و اماکن مذهبی  عربستان، عراق وسوریه و…»، «مدافعین حرم‌های  اهل‌بیت (ع)»، «مدافعین مرزها» برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برخورداری خاطره از عناصر زمان، مکان، استناد و راوی، انتخاب سوژه مناسب برای موضوع و  نثر و شیوه نگارش را از دیگر معیارهای ارزیابی خاطرات برشمرد.

صادقی‌سنگدهی، شرایط شرکت در جشنواره را مازندرانی بودن راوی و نویسنده، عدم محدودیت ازنظر تعداد اثر اعلام کرد و تعداد صفحات هر اثر را حداقل ۳۰۰ و حداکثر ۲ هزار و یک‌صد کلمه به‌صورت تایپ‌شده برشمرد.

وی بابیان اینکه از صاحبان ۱۲  اثر برگزیده استانی با اهداء جوایز نقدی تقدیر خواهند شد، افزود: همچنین آثار برگزیده در کتاب جشنواره به چاپ خواهد رسید.

صادقی سنگدهی، ادامه داد: شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را به آدرس: ساری، بلوار دفاع مقدس، روبروی بیمارستان شفا، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، دبیرخانه هفتمین جشنواره خاطره‌نویسی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و یا به آدرس الکترونیکیsajed.mazandaran@gmail.com   و پیام‌رسان سروش به شماره‌های ۰۹۳۵۵۴۲۵۱۹۶  و ۰۹۳۵۲۳۰۷۱۵۸ حداکثر تا پایان مهر به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.