بسته خبری پلیس مازندران|از اعزام مشمولان پایه خدمتی تا برگرداندن وجوه سرقتی قربانیان جرائم سایبری

حرف آنلاین: معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان مازندران از اعزام همزمان مشمولان پایه خدمتی خرداد ماه 1401 در روز یک شنبه یکم خرداد ماه 1401 از شهرستان های معین خبر داد. 

سرهنگ محمدرضا کریم پور در تشریح این خبر، گفت: باتوجه به عدم ریشه کن شدن بیماری کرونا در سطح کشور ولزوم اتخاذ تدابیر متناسب بااین وضعیت و برابر ابلاغیه سازمان وظیفه عمومی ناجا، اعزام به خدمت مشمولان، اعزام مشمولان دانشگاهی و غیر دانشگاهی پایه خدمتی خرداد ماه ۱۴۰۱ راس ساعت ۷ صبح روز یک شنبه، یکم خردادماه در دو نقطه از استان انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: بر این اساس مشمولان ساکن شهرستان های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندورود، ساری، جویبار، سیمرغ، قائمشهر، سوادکوه، بابل، آمل، فریدونکنار و بابلسر از محل تعین شده در پارک شهیدزارع شهرستان ساری واقع درکیلومتر۲ جاده نکا به مراکز آموزشی اعزام خواهند شد.

سرهنگ کریم پور در ادامه، اظهار داشت: مشمولان ساکن شهرستان های محمودآباد، نور، نوشهر، چالوس، کلاردشت، عباس آباد، تنکابن و رامسر برای اعزام به مراکز آموزشی می بایستی به مجتمع نفریحی سیترا (پلاژحسینی) شهرستان نوشهر مراجعه کنند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان مازندران، افزود: کلیه مشمولانی که مرکز آموزش آنها داخل استان ( شهید ادیبی مرزن آباد ، شهید قاسمیان شیرگاه و کفایت آموزش سپاه استان) و همچنین شهید کچوئی کرج و قرارگاه خاتم الانبیاء یزد ثبت شده است می بایست بصورت انفرادی به مراکز آموزش اعزام شوند و نیاز به حضور در محل اعزام استان نمی باشد.

وی تاکید کرد: باتوجه به شرایط ویژه کرونائی و عدم اعطای مرخصی در دوره رزم مقدماتی همراه آوردن کارت تزریق واکسن کرونا ، برگ اعزام به خدمت, برگ اعلام محل مراجعه مشمول و مدارک مربوط به شرایط خاص شامل مدارک تاهل، فوت والدین، جانبازی پدر، خانواده درجه۱ شهدا ، فرزندنظامی شاغل و وابسته در روز اعزام ضروری است.

کریم پور خاطرنشان کرد: مشمولان قبل از ورود به مراکز آموزش، ضمن رعایت بهداشت فردی از قبیل: کوتاه کردن موی سر، گرفتن ناخن و … وسایل شخصی و بهداشتی شامل ماسک و مواد ضد عفونی کننده و همچنین کارت واکسیناسیون کرونا را بهمراه داشته باشند.

سرهنگ کریم پور در ادامه به مشمولان گرامی توصیه کرد: با توجه به محدودیت های اعزام سربازان به مرخصی در طول دوره آموزش به همراه داشتند کلیه مدارک اعزام و مدارک مربوط به متاهلی، پدر نظامی، فوت والدین و یا جانبازی مورد تاکید است.

سرهنگ کریم پور در خاتمه با اشاره به لزوم پیشگیری از شیوع بیماری کرونا بر عدم حضور خانواده های گرامی در محل اعزام تاکید کرد و یاد آور شد: باستنادماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی مشمولان خدمت وظیفه عمومی که برای رسیدگی و یا اعزام برای طی دوره ضرورت احضار می شوند چنانچه در مهلت یاموعد مقرر خودرا معرفی نکنند غایب شناخته شده و پس از دسنگیری درصورتی که طبق مقررات این قانون قادر به خدمت و بلامانع تشخیص داده شوند به خدمت اعزام و با آنان به ترتیب زیر رفتار می شود:

۱- چنانچه مدت غیبت اولیه در زمان صلح کمتر از سه ماه ودر زمان جنگ کمتر از ۱۵ روز باشد با سه ماه اضافه خدمت و بیش از سه ماه در زمان صلح و بیش از ۱۵ روز در زمان جنگ با ۶ماه اضافه خدمت برای آنان اعمال می شود.

۲- برای مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح از یکسال ودرزمان جنگ ازدوماه تجاوز کند علاوه بر اعمال اضافه خدمت مذکور، فراری محسوب شده و به مراجع صالح قضایی معرفی خواهند شد.

توقیف خودروی حامل مواد مخدر در بابل 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مازندران از کشف ۳۱ کیلو و ۳۰۰ گرم حشیش و دستگیری ۲ قاچاقچی مواد مخدر در محور ورودی شهرستان بابل خبر داد.

سرهنگ “علیرضا ثقفی “در تشریح این خبر، گفت: ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با انجام اقدامات اطلاعاتی از حمل و جابجایی مواد مخدر توسط ۲ عامل افیونی از طریق یکی از محورهای ورودی استان با خبر شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مازندران، افزود: پس از هماهنگی های قضائی متهمان حین تردد در محور آمل به بابل شناسایی و با همکاری ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر بابل در عملیاتی ضربتی دستگیر شدند.

سرهنگ ثقفی از کشف ۳۱ کیلو و ۶۰۰ گرم حشیش در بازرسی از خودروی متهمان خبر داد و اظهار داشت: این سوداگران مرگ پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

آزاد سازی ۵ هزار متر اراضی جنگلی در تنکابن 

فرمانده انتظامی استان مازندران از آزادسازی ۵ هزار متر مربع از اراضی جنگلی شهرستان تنکابن به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

سردار “مرتضی میرزایی” با اعلام این خبر، بیان داشت: در پی تصرف غیر قانونی اراضی جنگلی از سوی افرادی سودجو در شهرستان تنکابن، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی از شناسایی زمین های جنگلی که زمین خواران در حال ساخت و ساز غیرقانونی در آن بوده اند خبر داد و افزود: پس از هماهنگی قضائی و با همکاری نماینده اداره منابع طبیعی تنکابن، در یک اقدام عملیاتی ساخت و سازها و دیوار کشی های این زمین ها تخریب شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران از رهاسازی ۵ هزار متر از اراضی جنگلی در این عملیات خبر داد و اظهار داشت: کارشناسان ارزش زمین های رهاسازی شده طی این عملیات را بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال عنوان کردند.

سردار میرزایی با اشاره به اینکه هرگونه تغییر کاربری باید بر اساس هماهنگی با ادارات ذیربط صورت گیرد، اظهار داشت: در این خصوص پرونده قضائی تشکیل و ۳ نفر از فرصت طلبان نیز دستگیر و به مرجع قضائی معرفی شدند.

*دستگیری سارق سیم و کابل برق / کشف ۳ دستگاه خودرو سرقتی در کلاردشت 

فرمانده انتظامی شهرستان کلاردشت از دستگیری سارق حرفه ای و اعتراف به ۱۹ فقره سرقت سیم کابل برق و کشف ۳ دستگاه خودرو سرقتی خبر داد.

سرهنگ “مصطفی اکبرنژاد” با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت های متعدد سیم کابل برق و تخریب خطوط انتقال برق در شهرستان به دلیل حساسیت موضوع شناسایی و دستگیری سارقین در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه ماموران پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی، موفق شدند سارقان را در شهرستان همجوار شناسایی و در مخفیگاه آنها تعداد ۳ دستگاه خودروی سرقتی ، یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی ، مقدار ۴ تن و ۵۰۰ کیلو چوب جنگلی قاچاق و مقادیر زیادی اموال مسروقه کشف شد.

فرمانده انتظامی کلاردشت با اشاره به دستگیری سارقان، تصریح کرد: متهمان در بازجویی های فنی بعمل آمده توسط ماموران پلیس آگاهی به ۱۹ فقره سرقت سیم کابل برق در سطح شهرستان معترف شدند.

بازگرداندن۳۰۰ میلیاردی وجوه سرقتی قربانیان جرائم سایبری در مازندران

رئیس پلیس فتا استان مازندران از بازگرداندن بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال از وجه به سرقت رفته قربانیان جرائم سایبری شهروندان، خبر داد و گفت: در ۱۰ ماه گذشته، ۴۵ باند کلاهبرداری سایبری در مازندران منهدم شد.

سرهنگ “سامع خورشاد” در تشریح این خبر، اعلام کرد: با اقدامات اطلاعاتی و فنی مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته پلیس فتا مازندران طی چند ماه اخیر۴۵ باند کلاهبرداری در حوزه‌های متخلف شناسایی و منهدم شده است.

وی افزود: در ۱۰ ماه اخیر با کشف جرایم برداشت غیرمجاز اینترنتی که وجوه قابل توجه به یغما رفته بود، با مسدود شدن حساب مجرمان این حوزه، بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال از وجوه حاصل از برداشت غیرمجاز مجرمان توسط مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته به مالباختگان برگشت داده شد.

رئیس پلیس فتا استان ادامه داد: این میزان مبلغ که با دستور مرجع قضائی بلافاصله پس از مسدود شدن حساب مجرمان در اختیار مالباختگان قرار گرفت غیر از پرونده‌هایی است که باید سیر قضائی آن طی شود.

وی با اشاره به برخی از روش های کلاهبرداری ها و وجوه به سرقت رفته اینترنتی توسط مجرمان، گفت: ارتقاء آگاهی و دانش عمومی در زمینه روش های پیشگیری از جرم بخصوص جرایم سایبری همواره موثر است و این پلیس با بهره مندی از کارشناسان خبره وآموزش دیده و همکاری مستمر با رسانه های جمعی استان آموزش ها و هشدارهای لازم را به شهروندان ارایه می کند .

قاچاقچیان مواد مخدر در قائم شهر به دام افتادند 

فرمانده انتظامی شهرستان قائم شهر از کشف ۴ کیلو گرم مواد مخدر و دستگیری ۵ سوداگر مرگ در آن شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ”مهدی خادمی”گفت: در پی کسب خبر مبنی بر توزیع مواد مخدر توسط افرادی اهل و ساکن استان های جنوب شرقی، موضوع در دستور کار ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرار گرفت .

وی افزود: ماموران این پلیس پس از بررسی صحت و سقم خبر و شناسایی افراد مورد نظر در حوزه استحفاظی خود و با بکارگیری اقدامات پلیسی با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات ظربتی متهمان را در محل قرار تحویل مواد، دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان قائم شهر در ادامه افزود: پس از بازدید از خودروی آنان مقدار ۴ کیلو گرم تریاک به همراه یک دستگاه کارتخوان کشف و ضبط گردید.
سرهنگ خادمی در خاتمه با تاکید بر تعامل و همکاری متقابل مردم با پلیس در مقابله با این بلای خانمانسوز از شهروندان خواست: با اطلاع رسانی به موقع و ارائه اخبار و اطلاعات صحیح به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، پلیس را در ارائه خدمات انتظامی به شهروندان یاری کنند.

دستگیری سارقان ۲ خودروی نیسان در نوشهر

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر از شناسایی و دستگیری سارقان خودرو و کشف ۲دستگاه خودروی نیسان سرقتی، خبر داد.

سرهنگ” اکبر درویشی” در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع سرقت خودرو  طی چند روز گذشته، تیم ویژه ای از کارکنان پلیس آگاهی شهرستان بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی شهرستان  پس از بررسی مکان سرقت های صورت گرفته، سارقین را شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر ادامه داد: متهمان در بازجوئی های به عمل آمده با مشاهده ادله و مستندات پلیسی لب به اعتراف گشوده و به سرقت ۲ فقره خودرو اعتراف و خودرو های سرقتی نیز کشف شد.
سرهنگ درویشی با اشاره به اینکه متهمان دستگیر شده دارای سابقه سرقت می باشند، خاطر نشان کرد: این سارقان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

پایان جولان مخلان نظم و امنیت عمومی در بهشهر 

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر از دستگیری ۵ نفر مخلان نظم و امنیت عمومی که با ایجاد درگیری موجب رعب و وحشت در بین شهروندان در آن شهرستان شده بودند، خبر داد.

سرهنگ “حسن عنایتی گنجی” با اعلام اینکه مقابله با مخلان نظم و امنیت عمومی و افزایش احساس امنیت برای شهروندان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد، اظهار داشت: به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم هیچ فردی این آرامش و امنیت را به خطر بیاندازد.

وی در ادامه گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک مورد درگیری و ایجاد رعب و وحشت توسط تعدادی از اراذل و اوباش، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی بهشهر با بیان اینکه ماموران پلیس امنیت عمومی بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شدند، افزود: پلیس پس از مشاهده درگیری با اقدامات صورت گرفته، ۵  نفر اراذل و اوباش این نزاع را دستگیر کرد.

وی با تصریح بر اینکه تعدادی از افراد دستگیر شده اراذل و اوباش نوظهور هستند و علت درگیری آنها اختلافات شخصی بوده، اذعان داشت: متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی و روانه زندان شدند.

دستگیری سارق زورگیر در ساری 

فرمانده انتظامی شهرستان ساری از دستگیری سارق زورگیر با ۵ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ”عبدالله حسن زاده” با اعلام جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام خبری مبنی بر حضور ارازل و اوباش در یکی از پارک های ساری و ایجاد مزاحمت و زورگیری از شهروندان تحقیق و بررسی در این خصوص در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: در اجرای این ماموریت، ماموران کلانتری ۱۳ کمربندی این فرماندهی بلافاصله در محل حاظر شده و موفق به دستگیری سارق زورگیر در حالی که با سلاح سرد قصد سرقت از شهروندان را داشت  شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری با بیان اینکه متهم از سارقان سابقه دار نیز می باشد، گفت: متهم در تحقیقات انجام شده به ۵ فقره سرقت و زورگیری از شهروندان اعتراف و یک قبضه سلاح سرد از نامبرده کشف شد.

کشف ۱۰ فقره سرقت در پرونده سارق پمپ‌آب‌های بخش سرخرود 

فرمانده انتظامی محمودآباد گفت: سارق پمپ‌آب‌های بخش سرخرود این شهرستان با ۱۰ فقره سرقت دستگیر شد.

سرهنگ “محمود حسین زاده” با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت پمپ‌آب در سرخرود شهرستان محمودآباد ، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات انجام شده و بررسی فعالیت‌ متهمان سابقه‌دار، کارگاهان پلیس آگاهی به سرنخ‌هایی از سارق این پرونده‌ها دست یافتند.

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد با اشاره به اینکه متهم حین سرقت پمپ‌آب دستگیر شد تصریح کرد: این سارق در تحقیقات پلیس به ۱۰ فقره سرقت پمپ‌آب در روستاهای بخش سرخرود اعتراف کرد که کلیه اموال سرقتی در مخفیگاه وی کشف و با هماهنگی دستگاه قضائی تحویل مال باختگان شد.

سرهنگ حسین زاده در پایان با بیان اینکه سارق ۳۰ ساله با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف ۱۲ فقره سرقت در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی نکا 

فرمانده انتظامی نکا از کشف ۱۲فقره سرقت در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “قاسم عزیزی” درباره جزئیات این خبر، گفت: به منظور پاسخگویی به مطالبات مردمی و برقراری نظم و امنیت عمومی، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان اجرا شد.

وی افزود: در اجرای این طرح، ماموران ضمن انجام گشت های هدفمند موفق به دستگیری ۷ سارق شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان نکا، تصریح کرد: متهمان در بازجویی های به عمل آمده در مجموع به ۱۲فقره سرقت اماکن خصوصی، قطعات خودرو، منزل، باغ مرکبات، ادوات کشاورزی و … در این شهرستان اعتراف کردند.

سرهنگ عزیزی اظهار داشت: کشف یک تن چوب قاچاق، دستگیری۲۰ نفر معتاد متجاهر و خرده فروش مواد مخدر ، توقیف ۶ دستگاه موتورسیکلت از دیگر اقدامات این فرماندهی در اجرای طرح بوده است.

فرمانده انتظامی شهرستان نکا در پایان از همکاری مردم با پلیس تشکر کرد و گفت: چنین طرح های امنیتی ادامه خواهد داشت و شهروندان می توانند در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مشکوک در زمینه های توزیع انواع موادمخدر، سرقت، کالای قاچاق، احتکار اقلام اساسی مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی۱۱۰ اعلام کنند.