اُمیکرون در مازندران مشاهده نشده است

به گزارش حرف آنلاین و به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جلسه ستاد استانی کرونا گفت: تا کنون گزارشی از افراد مبتلا به اُمیکرون در استان شناسایی نشده و این نوع ویروس دارای جهش خیلی بالا است. دکتر موسوی با بیان اینکه فقط سه شهرستان گلوگاه، نور و رامسر […]

به گزارش حرف آنلاین و به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جلسه ستاد استانی کرونا گفت: تا کنون گزارشی از افراد مبتلا به اُمیکرون در استان شناسایی نشده و این نوع ویروس دارای جهش خیلی بالا است.

دکتر موسوی با بیان اینکه فقط سه شهرستان گلوگاه، نور و رامسر در وضعیت زرد و بقیه شهرها در وضعیت آبی هستند افزود: افراد واکسن نزده و رعایت نکردن دستورالعملهای بهداشتی مهمترین مواردی هست که موجب می شود فرد مقابل به این سویه کرونا مبتلا شوند.

او با اشاره به اینکه رعایت دستورالعمل ها نسبت به گذشته در سطح استان کمتر شده تصریح کرد: این عادی انگاریها زمینه ساز شیوع موج دیگر کرونا در آینده در سطح استان خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ادامه گفت: بیش از ۹۶ درصد دانش آموزان استان دُز اول واکسن خود را دریافت و بیش از ۸۰ درصد دانش آموزان هر دو دُز واکسن خود را تزریق کردند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ۷۲درصد جمعیت زیر مجموعه این دانشگاه هر دو دُز واکسن خود را دریافت کردند گفت: ۱۰درصد افراد بالای ۶۰سال زیرمجموعه این دانشگاه دُز سوم واکسن خود را تزریق کردند.

دکتر عمادی با اشاره به اینکه امیکرون در ژنها و کشورهای مختلف رفتار بالینی متفاوتی دارد افزود: کرونا در افراد با نقص جسمی تغییر رفتار و جهش می کند.
استاندار مازندران در ستاد کرونای استان با اشاره به اینکه وضعیت مازندران در مقایسه با سطح کشور مطلوب است، گفت: این شرایط مطلوب نباید با سهل انگاری و عادی انگاری تغییر کند.

حسینی پور با اشاره به اینکه رعایت دستورالعمل‌ها باید همچنان مورد توجه مردم قرار گیرد افزود: برخی از مدارس فعالیت خود را شروع کردند و مسئولان مربوطه باید به سلامت دانش آموزان توجه کنند.

وی افزود: اگر پروتکل‌ها در اماکنی که تجمع مردمی را به همراه دارد رعایت نشود باید از سوی فرمانداران در شهر‌ها رصد و اقدامات مناسب انجام گیرد.
استاندار مازندران با بیان اینکه از لحاظ موجودی واکسن در سطح کشور هیچ گونه کمبودی وجود ندارد تصریح کرد: توصیه میکنیم برای ایمنی سلامت در جامعه افراد باقیمانده واکسن خود را تزریق کنند.