انجام ۱۳ هزار تست کرونا از مسافران نوروزی

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از انجام بیش از ۱۳ هزار تست فوری کرونا از مسافران نوروزی خبر داد. مهدی ولیپور گفت: ‌از ۲۰ اسفندماه ۹۹ تا ۱۰ فروردین ۱۴۰۰، تعداد مسافران کنترل شده از سوی جمعیت هلال احمر در مبادی مرزی کشور به ۶۹ هزار و ۱۵۶ نفر رسیده است.  وی با […]

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از انجام بیش از ۱۳ هزار تست فوری کرونا از مسافران نوروزی خبر داد.

مهدی ولیپور گفت: ‌از ۲۰ اسفندماه ۹۹ تا ۱۰ فروردین ۱۴۰۰، تعداد مسافران کنترل شده از سوی جمعیت هلال احمر در مبادی مرزی کشور به ۶۹ هزار و ۱۵۶ نفر رسیده است. 

وی با بیان اینکه این اقدامات از سوی ۳۷۸ نیروی عملیاتی انجام شده، افزود: ‌از ۵ هزار و ۶۷۸ نفر تست PCR  و از ۱۳ هزار  و ۵۱۳ نفر هم تست فروی کرونا گرفته شده است. همچنین ۳۲ نفر به صورت موقت قرنطینه شدند. 

به گفته وی، این طرح در ۱۶ استان در ۱۶ مرز زمینی، یک مرز دریایی و هفت مرز هوایی صورت گرفته است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلل احمر درباره امدادرسانی‌های صورت گرفته از سوی جمعیت  هلال احمر در این ایام نیز اظهار کرد: ۱۲ هزار نجاتگر از ۲۵ اسفندماه تا دهم فروردین ماه سال ۱۴۰۰ در هزار و ۳۴۴ عملیات حضور داشتند که طی آن به سه هزار و ۳۲۴ نفر امدادرسانی کردند. 

وی با اشاره به ارایه خدمات از سوی هزار و ۲۰۵ پایگاه و مرکز امدادی در سطح کشور افزود: از تعداد کل امدادرسانی‌های صورت گرفته ۷۸۰ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.