افزایش ۹ درصدی تولید انرژی نیروگاه شهیدسلیمی نکا

نیروگاه شهیدسلیمی نکا در هشت ماه ابتدای امسال بالغ بر ۷ میلیارد و۵۴۵ میلیون و ۸۴۸ هزارکیلووات ساعت انرژی خالص تولید کرد. مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا با اعلام این خبر افزود: مجموع انرژی خالص نیروگاه در هشت ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۹ درصد افزایش داشت. محسن نعمتی […]

نیروگاه شهیدسلیمی نکا در هشت ماه ابتدای امسال بالغ بر ۷ میلیارد و۵۴۵ میلیون و ۸۴۸ هزارکیلووات ساعت انرژی خالص تولید کرد.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا با اعلام این خبر افزود: مجموع انرژی خالص نیروگاه در هشت ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۹ درصد افزایش داشت.

محسن نعمتی با اشاره به اینکه در هشت ماه اخیر ۷۴ درصد انرژی تولید شده در واحدهای بخاری و حدود ۲۶ درصد در واحدهای بلوک سیکل ترکیبی بدست آمده است، عنوان کرد: با توجه به دشواری و حساسیت بسیار زیاد نگهداری و بهره برداری واحدهای بخار با گذشت بیش از ۴ دهه و واحدهای گازی با بیش از ۳ دهه کارکرد، به‌دلیل قدمت و عمر بالای تجهیزات، حفظ آمادگی واحدهای این نیروگاه برای تولید پایدار انرژی کار آسانی نیست.

وی افزود: لذا با توجه به نیاز شبکه برق کشور و علیرغم همه محدودیت‌های موجود بویژه در شرایط سخت مقابله با ویروس کرونا، تا حد امکان تلاش شد تعمیرات های غیرمترقبه در کوتاهترین زمان ممکن انجام و با همدلی و فعالیت جهادی و شبانه روزی کارکنان نیروگاه، تمامی واحدهای نیروگاه جهت تولید پایدار برق در مدار تولید باشند.

نعمتی با بیان اینکه تعمیرات میاندوره اس واحدهای بخار نیروگاه طبق برنامه و روال سالیانه درحال انجام است ادامه داد: در هشت ماه ابتدای امسال حدود ۷۴٫۵ درصد انرژی تعهدی سالانه نیروگاه طبق  برنامه محقق شد.                                 

گفتنی است؛ نیروگاه شهید سلیمی نکا با ۴ واحد بخاری به ظرفیت هرکدام ۴۴۰ مگاوات، دو واحد گازی به ظرفیت هر یک ۱۳۷٫۶ مگاوات و یک واحد بخار سیکل ترکیبی با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات، بیش از ۴ درصد از برق کشور را تامین می کند.