استقبال هلال احمرمازندران با ۴هزار نیروی امدادی از میهمانان نوروزی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران گفت:طرح های نوروزی جمعیت هلال احمر استان مازندران از روز ۲۷اسفند آغازشده و تا پایان روز پانزدهم فروردین ماه  ۱۳۹۷ادامه می یابد. به گزارش حرف آنلاین، «دکترمجتبی اکبری » در خصوص برنامه های نوروزی این جمعیت گفت: هلال احمر مازندران  یکی از سازمانهای مهم در استقبال و خدمت رسانی […]

3

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران گفت:طرح های نوروزی جمعیت هلال احمر استان مازندران از روز ۲۷اسفند آغازشده و تا پایان روز پانزدهم فروردین ماه  ۱۳۹۷ادامه می یابد.

به گزارش حرف آنلاین، «دکترمجتبی اکبری » در خصوص برنامه های نوروزی این جمعیت گفت: هلال احمر مازندران  یکی از سازمانهای مهم در استقبال و خدمت رسانی به مسافرین و میهمانان نوروزی استان است و ما بر اساس برنامه های ابلاغی از سوی جمعیت هلال احمر مرکز و همچنین به موجب تدابیر مدیریتی در سطح استان با محوریت استاندار در راستای خدمت رسانی بهینه و تسهیل شرایط برای حضور گردشگران  برنامه های متنوعی را تدوین و عملیاتی خواهیم کرد.

دکتر اکبری با اشاره به اینکه  شاخص ترین این برنامه ها طرح امدادونجات و طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی است که بصورت تخصصی دو معاونت امدادونجات و امور جوانان هلال احمر استان مسئول مستقیم اجرای آن هستند تصریح کرد: در حقیقت همه معاونتها و حوزه های ستادی و شهرستانی هلال احمر استان ،پشتیبان اجرای طرحهای مزبور هستند.

وی گفت:  بطورکلی طرح های نوروزی جمعیت هلال احمر استان مازندران از روز ۲۷اسفند آغازشده و تا پایان روز پانزدهم فروردین ماه  ۱۳۹۷ادامه می یابد. وی با تشریح جزییات و کیفیت اجرای طرح های نوروزی هلال احمر مازندران گفت: امسال جمعیت هلال احمر استان در راستای اجرای طرح ملی امدادو نجات نوروزی با ۵۴ پایگاه و پست ثابت و سیار امداد ونجات و ۵۰ پایگاه و پست ایمنی و سلامت  به میهمانان ومسافرین نوروزی خدمت رسانی خواهد نمود تا شرایط مطلوبی را برای آرامش و سفر ایمن در سطح استان فراهم نماید.

وی افزود: در اجرای طرح امداد و نجات علاوه بر ۵۴ثابت و سیار ،۷۵پست سیار موتوری ،یک دستگاه اتوبوس آمبولانس پیشرفته امدادی و یک فروند بالگرد امدادی نیز مشارکت دارند تا به فوریت های امدادی میهمانان نوروزی استان در اسرع وقت پاسخ داده شود.

دکتراکبری افزود: در طرح امدادونجات نوروزی امسال حدود هزار نفر امدادگر ونجاتگرآموزش دیده و۳۶۰نفراز پرسنل جمعیت استان  حضور فعال خواهند داشت. وی گفت: همه توان عملیاتی جمعیت هلال احمر مازندران در اجرای طرح امدادونجات نوروزی بکارگیری می شوند،تا خدمت رسانی به مسافرین و میهمانان نوروزی استان در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام پذیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان مازندران افزود: برای اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی نیز علاوه بر ۵۰ پایگاه و پست اختصاصی ،۲۷خیمه نماز،۳۱ فضای دوستدارکودک،۳۱ایستگاه سلامت و همچنین ۳۱ نمایشگاه عکس و دستاوردهای جوانان مازندران تجهیز خواهد شد و بیش از ۳هزار نفر از جوانان آموزش دیده عضو جمعیت هلال احمراستان نیز در اجرای این طرح مشارکت دارند.

دکتر اکبری تصریح کرد: طراحی روبوت تلگرامی خدمات سفر و طراحی و راه‌اندازی اپلیکیشن نجات هلال احمر با قابلیت دانلود از کافه‌بازار،سامانه ارتباطی ۱۱۲ ندای امداد، طراحی کمپ‌های مشترک با همکاری اورژانس، پلیس، راهداری، نیروی انتظامی و هلال احمر در شهرستان‌ها و در ورودی شهرها  از جمله تدابیر هلال احمر استان برای خدمت رسانی به مسافرین نوروزی است. وی افزود:جمعیت هلال احمر مازندران در سه سال متوالی گذشته عنوان برتر کشوری را به‌دست آورده که این مهم نشان دهنده توان عملیاتی بالای هلال احمراستان است.