مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران خبر داد:

استقبال مازندرانی‌ها از پیکر مطهر ۸ شهید گمنام

حرف آنلاین: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه پیکر مطهر هشت شهید گمنام عصر امروز وارد استان مازندران شده است، گفت: کاروان شهدا در شهرهای پل سفید، زیراب، شیرگاه و قائمشهر مورد استقبال مردم قرار گرفت.

سردار عبدالله ملکی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به میزبانی استان مازندران از هشت شهید گمنام در ایام شهادت امام جعفر صادق (ع)، اظهار داشت: پیکر مطهر این شهدا ظهر امروز در معراج الشهدای تهران تحویل مسئولین استان شد.
وی افزود: پیکر شهدای گمنام که از محور فیروزکوه وارد استان شده است عصر امروز در شهر پل سفید، زیراب، شیرگاه و قائمشهر مورد استقبال مردم شهیدپرور و قدرشناس قرار گرفت و به معراج الشهدای مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان منتقل شد.

این مسئول با اشاره به اینکه پیکر مطهر شهدای گمنام در ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) در پنج شهر استان تشییع و خاکسپاری میشود، گفت: مردم شهرهای ساری، بابل، سوادکوه، جویبار و چالوس میزبان این شهدا هستند.

وی به ذکر مشخصات این شهدا پرداخت و با بیان اینکه شهرستان ساری پنجشنبه پنجم خرداد میزبان سه شهید گمنام است، ادامه داد: پیکر یک شهید گمنام 22 ساله از عملیات خیبر (مجنون) در اداره کل ورزش و جوانان خاکسپاری میشود.

وی اضافه کرد: همچنین پیکر یک شهید گمنام 23 ساله از عملیات خیبر (مجنون) در استانداری مازندران و یک شهید گمنام 19 ساله از عملیات بدر (شرق دجله) در دانشگاه پیام نور ساری خاکسپاری خواهد شد.

سردار ملکی اضافه کرد: پیکر مطهر یک شهید گمنام 25 ساله از عملیات تک دشمن در شلمچه، پنجشنبه پنجم خرداد در جویبار تشییع و در مجتمع فرهنگی قرآنی امام رضا (ع) روستای شورکا خاکسپاری خواهد شد.
به گفته مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران مردم شهرستان بابل در روز پنجشنبه میزبان یک شهید گمنام 33 ساله ازعملیات تک دشمن در شلمچه، هستند که در تکیه پیرعلم خاکسپاری میشود.

سردار ملکی تصریح کرد: همچنین پیکر یک شهید گمنام 25 ساله از عملیات تک دشمن (مجنون) پنجشنبه پنجم خرداد در شهر آلاشت تشییع و خاکسپاری خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران ادامه داد: مردم چالوس در روز جمعه ششم خرداد میزبان 2 شهید گمنام 20 ساله از عملیات تک دشمن در شلمچه و شهید گمنام 24 ساله از عملیات خیبر (مجنون) هستند که همراه با اقامه نمازجمعه در اشکاردشت خاکسپاری میشود.

سردار ملکی بیان داشت: پیکر هشت شهید گمنام از امروز به مدت پنج روز میهمان مردم استان مازندران است و برنامه‌های فرهنگی و یادواره‌های شهدا در نقاط مختلف استان با حضور پیکر این شهدا پیش بینی شده است.