آغاز توزیع سبد کالای حمایتی در مازندران

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران از از شارژ کارت‌های اعتباری و توزیع بسته‌های حمایت غذایی  خبر داد. به گزارش حرف آنلاین،  کامران اصغری با اعلام این خبر گفت: طرح حمایت غذایی اسفندماه ۹۶ با افزایش ۱۰ درصدی ارزش ریالی سهمیه مشمولین از پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه آغاز شد.به گفته وی مبلغ […]

2

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران از از شارژ کارت‌های اعتباری و توزیع بسته‌های حمایت غذایی  خبر داد.

به گزارش حرف آنلاین،  کامران اصغری با اعلام این خبر گفت: طرح حمایت غذایی اسفندماه ۹۶ با افزایش ۱۰ درصدی ارزش ریالی سهمیه مشمولین از پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه آغاز شد.به گفته وی مبلغ شارژ کارت مشمولین با توجه به دوره‌های گذشته در حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: مشمولین این طرح می‌توانند همانند دوره‌های گذشته به فروشگاه‌های طرف قرارداد این طرح (فرهنگیان، افق کوروش، اتکا، اسکاد، رفاه، سپه، امکان، شهروند، تعاون روستایی و تعاونی مصرف محلی) مراجعه کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: دومین دوره طرح توزیع سبد کالا در سال جاری برای اقشار محروم و آسیب‌پذیر تحت پوشش نهادهای حمایتی (بهزیستی و کمیته امداد) و سایر اقشار شناسایی شده به طور همزمان در سراسر کشور از امروز آغاز شده است.

رییس شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران با اشاره به جدول سهمیه بندی خانوار مشمول این طرح خاطرنشان کرد: بر اساس ابعاد خانوار، یک نفره و غیر مستمری بگیر ۳۵۰ هزار ریال، دو نفره ۷۰۰ هزار ریال، سه نفره ۸۵۰ هزار ریال، چهار نفره یک میلیون ریال، پنج نفره یک میلیون و ۱۵۰ هزار ریال، شش نفره و بالاتر یک میلیون و ۳۰۰ هزار ریال در همان شماره کارت قبلی شارژ خواهد شد.وی ادامه داد: کلیه فروشگاههای مرتبط بایستی بدون دریافت هیچ نوع کارمزدی نسبت به تحویل کالای مورد تقاضای مشمولین اقدام نمایند.

اصغری در پایان گفت: با دستور و پیگیری ویژه و مستمر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روند حمایت غذایی از کودکان در مناطق محروم و حاشیه نشین با تخصیص یک وعده غذای گرم و همچنین حمایت غذایی از زنان باردار دارای سوء تغذیه نیز در طول سال به طور برنامه ریزی شده و هدفمند در سراسر کشور اجرا شده است.