کاهش شدید ذخایر خونی در مازندران

مدیر کل انتقال خون مازندران از کاهش شدید ذخایر خونی درگروهای خونی خبر دادو گفت: درخواست ما از مردمی که شرایط اهدای خون را دارند این است با مراجعه به مراکز انتقال خون به تامین خون مورد نیاز بیماران کمک کنند. ذوالفقار تقوی اظهار کرد: با سرد شدن هوا و کاهش مراجعان جهت اهدای خون […]

مدیر کل انتقال خون مازندران از کاهش شدید ذخایر خونی درگروهای خونی خبر دادو گفت: درخواست ما از مردمی که شرایط اهدای خون را دارند این است با مراجعه به مراکز انتقال خون به تامین خون مورد نیاز بیماران کمک کنند.

ذوالفقار تقوی اظهار کرد: با سرد شدن هوا و کاهش مراجعان جهت اهدای خون ، ذخایر خونی استان مازندران در تمامی گروه‌های خونی به ویژه o مثبت و منفی،Aمنفی، B مثبت و منفی و AB منفی با کاهش روبرو شده است.

وی با تاکید بر اهمیت و ضرورت اهدای خون در استان مازندران، گفت: ۱۴ هزار بیمار خاص از جمله تالاسمی، سرطانی، دیالیزی و هموفیلی و ۵۰ مرکز درمانی به صورت مستمر به خون و فرآورده‌های خونی نیاز دارند.

مدیرکل انتقال خون مازندران با اشاره به اینکه اهدای خون باید روزانه و مستمر و همیشگی باشد، افزود: با پایان موج پنجم کرونا و آغاز جراحی‌های غیراورژانسی، مصرف خون در استان افزایش پیدا کرد و نیاز به خون جدی‌تر شده است.

این مسؤول یادآور شد: افراد با هر گروه خونی در گروه سنی ۱۸ تا ۶۵ سال و وزن بالای ۵۰ کیلوگرم می‌توانند با همراه داشتن کارت ملی در مراکز اهدای خون استان مازندران حضور یابند و نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

وی در پایان گفت: در حال حاضر به تمامی گروه‌های خونی برای اهدای خون در استان مازندران نیازمند هستیم.