فقط پول حرفه‌ای می‌گیرند!

کارشناس فوتبال و بازیکن پیشین تیم ملی ایران گفت: فرهنگ‌سازی در ورزش هم باید مثل مسائل فنی از تیم‌های پایه شروع شود تا در بزرگسالی شاهد اتفاقات ناخوشایند نباشیم. رضا ترابیان  در خصوص عملکرد سرخابی ها در دربی ۹۵ گفت: باز هم همانند دربی های گذشته شاهد یک بازی بی کیفیت از دو تیم بودیم. […]

کارشناس فوتبال و بازیکن پیشین تیم ملی ایران گفت: فرهنگ‌سازی در ورزش هم باید مثل مسائل فنی از تیم‌های پایه شروع شود تا در بزرگسالی شاهد اتفاقات ناخوشایند نباشیم.

رضا ترابیان  در خصوص عملکرد سرخابی ها در دربی ۹۵ گفت: باز هم همانند دربی های گذشته شاهد یک بازی بی کیفیت از دو تیم بودیم. هر دو تیم احساسی بازی می کردند و اصلا مسائل فنی را فراموش کرده بودند. داور هم برای اینکه بازی را کنترل کند مرتب سوت می زد و حس خوبی به بازی نمی داد. البته صحنه های پرحرف و حدیث زیاد در این دیدار وجود نداشت و اکبریان بیشتر به دنبال مدیریت بازی بود.

بازیکن سابق پرسپولیس در مورد عملکرد سرخپوشان در این دیدار گفت: پرسپولیس به نسبت استقلال بازی بهتری از خود نشان داد. یحیی توانست از زیر آن فشار که گفته می شد برابر استقلال برنده نیست، بیرون بیاید. قرمزها بازی بهتری از خود به نمایش گذاشتند و توانستند از تک موقعیت به دست آمده استفاده کرده و سه امتیاز را از آن خود کنند.

ترابیان اینکه در مورد شرایط استقلال هم گفت: آبی ها برخلاف بازیهایشان در لیگ قهرمانان که فوق العاده بودند در این دیدار پراشتباه ظاهر شدند. آنها هیچ برنامه ای نداشتند. مدافعان وسط این تیم مثل گذشته پراشتباه بودند و به راحتی اجازه دادند که مهاجمان استقلال دوازه آنها را باز کنند.

وی در مورد اتفاقات ناخوشایندی که در پایان بازی بین بازیکنان دو تیم رخ داد گفت: متاسفانه سالهاست که مرتب از فرهنگ سازی و حرفه ای بودن حرف می زنیم اما دیدیم که از قدیمی ها تا جوانها همه با هم درگیر شدند و این نشان داد که هنو به یک فرهنگ حرفه ای در فوتبال نرسیده ایم.

ترابیان ادامه داد: همه شاهد بودیم که بزرگ و کوچک با یکدیگر دعوا می کردند. بنابراین باید کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، خاطیان را تنبیه کرده تا درس عبرتی برای دیگر فوتبالیست ها باشد که چنین رفتارهایی از خود نشان ندهند.

مدافع سابق پرسپولیس در پاسخ به این سئوال که چه کاری باید انجام داد تا دیگر شاهد چنین رفتارهای ناپسندی از بازیکنان رخ ندهد، گفت: به اعتقاد من فرهنگ سازی باید از تیم های پایه صورت بگیرد. همانطور که باید فوتبال را از پایه یاد بگیریم رفتارهای حرفه ای و احترام به یکدیگر را هم از همان ابتدا باید یادگرفت اما متاسفانه فوتبالیست های ما تنها پول حرفه ای می گیرند و رفتاری کاملا غیرحرفه ای دارند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با بودن تماشاگر، این نتیجه می توانست تغییر کند، گفت:به طور حتم فشاری که تماشاگر در طول بازی بر حریف می آورد بارها باعث تغییر بازی شده اما فوتبال بدون تماشاگر هم افت کرده و هم جذابیت ندارد. در لیگ های اروپایی هم از زمانی که تماشاگر نمی تواند به ورزشگاه ورود کند شاهد افت بازیهای تیم های بزرگ بوده ایم.

ترابیان در پایان خاطرنشان کرد: در ابتدای بازی یک خطا گرفته نشد که حرف و حدیث زیادی بوجود آورد. به نظر من داور وسط به دلیل نزدیک بودن بهتر می تواند بر بازی مسلط باشد. اگر چه اکبریان قضاوت خوبی از خود انجام داد اما همان یک صحنه باعث شده تا عملکرد او زیر سئوال برود