معاون استاندار مازندران:

فرهنگ در خط مقدم سیاست های پیشتازانه دولت قرار دارد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران با تاکید بر اینکه باید با کار فرهنگی عمیق و تاثیر گذار از سنگرهای فرهنگی انقلاب برابر هجمه های سازمان یافته پاسداری کنیم ، اظهار کرد : فرهنگ به عنوان زیربنای توسعه در خط مقدم سیاست های پیشتازانه دولت قرار دارد.

به گزارش حرف آنلاین ، روح الله سلگی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در جمع متولیان کانونهای فرهنگی اجتماعی مازندران با بیان اینکه رویکرد فرهنگی دولت سیزدهم مبتنی بر پاسخگویی به مطالبات مردمی و جلوگیری از انباشت نیازهای این حوزه است ، گفت : دولت معتقد است نیازها و مطالبات فرهنگی باید بر بستر فرهنگی پاسخ داده شود.

وی در این زمینه با اشاره به مقوله عفاف و حجاب یادآور شد: عفاف و حجاب در زمره اساسی ترین باور فرهنگی مردم متدین و کمال جوی کشورمان قرار دارد و گستره فعالیت های این حوزه نیز بر محور فرهنگی است.

این مسئول با اشاره به هنجارشکنی برخی از افراد در این حوزه که متاثر از ناآگاهی و قانون گریزی است اظهارکرد: بر اساس مطالعات انجام شده مراکز رسمی، قاطبه زنان کشورمان معتقد به فرهنگ عفاف و حجاب و پاسدار آن هستند.

سلگی گفت: باید با کار فرهنگی عمیق و تاثیر گذار از سنگرهای فرهنگی انقلاب برابر هجمه های سازمان یافته پاسداری کنیم.

معاون استاندار مازندران با بیان این که چالش های اقتصادی نباید آسیبی به باورهای فرهنگی جامعه وارد کند، افزود: فرهنگ به عنوان زیربنای توسعه در خط مقدم سیاست های پیشتازانه دولت قرار دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: چارچوب‌ها و اساس فکری جامعه اسلامی مبتنی بر آموزه های دینی است که باید همواره مورد تکریم قرار گیرند.

وی با اشاره به عقب ماندگی‌ها در تامین نیازهای فرهنگی طی دو دهه اخیر افزود: دولت سیزدهم با رویکرد نوین عرصه فرهنگ را به نشاط و بالندگی خواهد رساند.

سلگی، راهپیمایی بزرگ ۱۰هزار نفری مردم مرکز مازندران در روز عید سعید غدیر را سمبل نشاط اجتماعی در پرتو تعالیم معنوی دانست و افزود: مردم مازندران با واقعه غدیر پیوند دیرینه دارند و با حضور بی‌سابقه خود در جشن غدیر امسال مهر تائیدی بر هویت دینی خود زدند.

معاون استاندار مازندران با تاکید بر دینمداری و ولایتمداری مردم دیار علویان که در عرصه ایمان می درخشند افزود: مردم مازندران در اوج معرفت و دانایی پیگیر تعالی فرهنگ دینی و اسلامی هستند و مسئولان باید برای تامین مطالبات آنان بکوشند.

وی با اشاره به اهمیت کانون‌های فرهنگی در رشد و تقویت مولفه های دینی و فرهنگی یادآور شد: دولت در برنامه هفتم توسعه بالندگی کانونهای فرهنگی را هدف گرفته است.